توطئه شوم در تدفین امام حسن(ع)

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

رخدادهایی که در مراسم تدفین امام حسن مجتبی(ع) روی داد

مروان خبر وفات حضرت را به معاویه داد و گفت: آنان می‌خواهند حسن‌بن علی را کنار پیامبر دفن کنند، اما تا من زنده هستم به این مقصود خود نخواهند رسید! بدین ترتیب رخدادهای ناگواری در مراسم تدفین امام حسن مجتبی(ع) روی داد.

معاویه با ترتیب دادن توطئه‌ای امام حسن بن علی علیه‌السلام را به دست همسرش «جعده» دختر «اشعث بن قیس» به شهادت رساند.


ادامه مطلب

رأفت امام رئوف

 

نوع مطلب :مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

نوشته:فرزانه نیکوبرش

رأفت امام رضا علیه السلام بر زائرانش را باید در توجه و نگاه رحیمانه ایشان به آنان مشاهد کرد؛ و این نگاه رحیمانه در پاک نمودن زائران از گناهانی است که مرتکب شده اند و نیز صفای دل از آلودگی ها که همین امر باعث برطرف شدن غم و اندوه زائر نیز خواهد شد
ادامه مطلب

شادی کردن خانواده

 

نوع مطلب :حدیث روزها ،

نوشته شده توسط:

  • رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم)فرموده اند: مخلوق خداوند عموماً عیالات خداوند هستند و محبوبترین فرد نزد پروردگار کسی است که به عیالات خدا نفعی برساند و خانواده ای را شاد نماید.

منبع : کافی 2 ،ص164گاز گرفتن های لذت بخش!!!

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،علمی ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

کشش درونی برخی انسان‌ها به گاز گرفتن بچه‌کوچولوهای خوشگل شاید نشان از این باشد که مغزشان دچار مشکل شده، شاید هم صرفا شبیه به رفتار دیگر پستانداران محسوب شود!

در پژوهشی تازه، پژوهشگران اقدام به تصویربرداری ام.‌آر.آی از زنانی کردند که ناخودآگاه نوزادان را بو می‌کشیدند. بوی نوزادان منطقه مرتبط با پاداش را در مغز فعال می‌کرد که همان منطقه‌ای است که وقتی دستمان به یک‌تکه لیت غذای خوشمزه می‌رسد، دوپامین آزاد می‌کند و حس خوشایندی را در ما ایجاد می‌کند. اثر عصبی مشابهی نیز در پژوهشی قدیمی‌تر مشاهده شده بود که در آن به زنان عکس‌های نوزادان نشان داده می‌شد
ادامه مطلب

آش جو

 

نوع مطلب :آشپزی ،

نوشته شده توسط:

تعداد: 4 نفر

    زمان تهیه: 30 دقیقه

مواد لازم

    نیم كیلوگرم گوشت ماهیچه سردست

    2.5 پیمانه جو پوست کنده

    4 عدد پیاز متوسط


ادامه مطلب

سبک زندگی پیامبر اکرم(ص)

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

بی‌شک تأسی به سیره و سنت آن حضرت براساس آیه‌‌کریمه «و لکم فی رسول‌الله اسوه حسنه» و از جمله آنچه در این مطلب به آن اشاره شده، راهگشای مشکلات و مسائل مبتلا به جامعه مسلمانان خواهد بود آنچه در پی می‌آید بیان 100 خصلت از خصوصیات رفتاری پیامبر اکرم(ص) است که بازگوکننده بخشی از سلوک فردی و اجتماعی و سبک زندگی آن حضرت می‌باشد
ادامه مطلب

تغییر زندگی

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

خیلی از افراد می خواهند زندگی شان را تغییر درست و حسابی بدهند اما نمی دانند چطور باید این کار را انجام دهند. عده ای با تغییر سبک لباسشان یا تغییر چهره تنوع موقتی را وارد زندگی شان می کنند اما تمام این تغییرات سطحی آنطور که باید راضی شان نمی کند. اما ما یک ۷ روز استثنایی را برایتان برنامه ریزی کرده ایم که با انجام آن احساس بی نظیری را تجربه خواهید کرد. یک بار به امتحانش می ارزد.


ادامه مطلب

هفت مصیبت شام از زبان امام سجاد(ع)

 

نوع مطلب :فرهنگی ،دینی ،مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

در روایتی امام سجاد(علیه السلام) به نعمان بن منذر مدائنی فرمود: در شام هفت مصیبت بر ما وارد آوردند که از آغاز اسیری تا آخر، چنین مصیبتی بر ما وارد نشده بود.


ادامه مطلب

دو اشتباه در مورد اربعین

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

در منابع معتبر شیعی، در مورد روز بیستم صفر به دو اعتبار توجه شده است؛ نخست روزی که اسرای کربلا از شام به مدینه مراجعت کردند و دوم روزی که جابر بن عبدالله انصاری‌، صحابی پیامبر خدا(ص) از مدینه به ‌کربلا وارد شد تا قبر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را زیارت کند
ادامه مطلب

مبارزه با حکومت های ظالم

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

نوشتار پیش رو که در ایام اربعین شهادت جانسوز حضرت ثار الله -علیه صلوات الله- در اختیار خوانندگان محترم قرار می گیرد نقدی است بر مقاله ای که چندی پیش در یکی از روزنامه های صبح کشور با عنوان "فرهنگ عاشورا فرهنگ اربعین" منتشر شد یا به عبارت دیگر باز نشر شد![1] البته به قدری عمل روزنامه مذکور عجیب بود-به زودی چرایی این تعجب روشن می شود- که نه می توان این مقاله را منتشر شده نامید به این معنا که برای اولین بار به ظهور رسانه ای رسیده است و نه می توان آن را بازنشر نامید!


ادامه مطلب

ارائه حاجت به مردم

 

نوع مطلب :حدیث روزها ،

نوشته شده توسط:

تنظیم:فرزانه نیکوبرش

امام حسین (ع) در زمینه مراجعه وارائه حاجت به مردم فرمودند:

«لاتـَرفع حــاجَتَک إلاّ إلـى أحـَدٍ ثَلاثة: إلـى ذِى دیـنٍ، اَو مُــرُوّة اَو حَسَب »
«جز به یکى از سه نفر حاجت مبر: به دیندار، یا صاحب مروت، یا کسى که اصالت خانوادگى داشته باشد.»

منبع:تحف العقول ، ص 251خورش کاری مرغ ( غذای هندوستان )

 

نوع مطلب :آشپزی ،

نوشته شده توسط:

مواد لازم :

مرغ         500 گرم

 سیب زمینی            2 عدد

 پیاز         2 عدد


ادامه مطلب

رازهای شادابی وطول عمر

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،علمی ،

نوشته شده توسط:

بشر همیشه میل زیادی به جاودانگی دارد و همیشه در چالش هست تا بر مرگ و پیری غلبه کند. آنگونه که مشخص است محققان به نتایج خوبی در جهت به تاخیر انداختن پیری و افزایش طول عمر رسیده اند. البته تا زمانی که این نتایج به مراحلی برسد که بتوان استفاده همه گیر از آن کرد شاید کمی طول بکشد.
ادامه مطلب

متلک پراکنی همسران

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

بیان حقیقت مهارتی است که باید از طریق عشق و احساس روانه شود زیرا بدون عشق بی شک حقیقت می تواند آزاردهنده و رنج آور باشد. هیچ افتخاری در بیان آنچه رخ داده است و حقیقت به شمار می رود، به بهای جریحه دار شدن احساسات و عواطف همسرمان وجود ندارد.....


ادامه مطلب

عدم پولدار شدن چپ دست ها

 

نوع مطلب :فرهنگی ،علمی ،

نوشته شده توسط:

مطالعات محققان دانشگاه هارواد نشان می دهد که افراد چپ دست، در زندگی شغلی خود پول کمتری کسب می کنند.از رویترز، تحقیقات قبلی تفاوت های عمده مغز افراد راست دست و چپ دست را نشان می دهد؛ بر اساس این تحقیقات، فرآیند پردازش زبان و قابلیت های محاسباتی و ریاضی این افراد کاملا متفاوت است ولی اولین بار است که تحقیقات نشان می دهد که این افراد از نظر کسب درآمد کاملا متفاوت هستند.


ادامه مطلب 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic