دریای مواج دانش عالم آل محمد (امام رضا.ع)

 

نوع مطلب :مناسبت ها ،اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

نوشته:فرزانه نیکوبرش

امام رضا علیه السلام به راهنمایی و هدایت منحرفان فکری و سیاسی بسیار اهمیت می داد. پس از شهادت امام کاظم علیه السلام، گروهی چنان پنداشتند امام کاظم علیه السلام همچنان زنده است. حضرت رضا علیه السلام به شیوه های مختلف با این گروه رو به رو می شد و به هدایت آن ها می پرداخت.


ادامه مطلب

اصول تربیت دینی در کودکان

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

اینکه والدین گرامی مصمم باشند در تربیت فرزندان خود ، اصول تربیت دینی را پیاده کنند ، چه فایده ای دارد ؟ اصلا چرا باید به فرزندانمان این اصول را بیاموزیم ؟ چرا باید شیوه ی تربیت مان را رنگ دینی بزنیم ؟...در ایم مقاله سن مناسب برای تربیت دینی ، نقش زمان و مکان در تربیت دینی ، راه کارهای تثبیت آموزه های دینی ، روش القای غیر مستقیم در تربیت دینی و بی توجهی کودکان به آموزش های دینی را مورد بررسی قرار دهیم ؛


ادامه مطلب

جوجه با سس قارچ

 

نوع مطلب :آشپزی ،

نوشته شده توسط:

مواد لازم

سینه مرغ بدون پوست و استخوان    3 عدد نصف شده

روغن زیتون                                       1 قاشق غذاخوری

لیمو                                                 1 عدد

قارچ تازه، خرد شده                          3 پیمانه

آب مرغ                                            نصف پیمانه

آرد                                                   2 قاشق غذاخوری


ادامه مطلب

امام رضا(ع) وارث اخلاق انبیاء

 

نوع مطلب :فرهنگی ،حدیث روزها ،

نوشته شده توسط:

نوشته:فرزانه نیکوبرش

شیوه برخورد مناسب با مردم و داشتن حسن خلق و ادب و احترام و تواضع، از نقاط قوّت و الهام بخش در زندگی معصومین است. در زندگی امام رضا(ع)  نیز در کنار سایر معصومین (ع) از اخلاق والایی برخوردار بودند.

نقل شده است که اخلاق والای آن حضرت سرشار از بزرگواری و کرامت بود. می‌فرمود: «ما خاندان «عفو» را از آل یعقوب به ارث برده‌ایم، «شکر» را از آل داود و «صبر» را از آل ایوب.»

منبع: عیون اخبار الرضا، ج 2، ص 159؛ مسند الرضا، ج 1، ص 84.شوخ طبعی از نگاه امام رضا(ع)

 

نوع مطلب :حدیث روزها ،اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

شوخ طبعی را از ویژگی های دین داران دانسته اند. وقتی از اخلاق رسول خدا یاد می شود، گشاده رویی و نرم خویی و خوش خلقی را از اوصاف ایشان بر می شمارند. پیامبر با دوستان خود، به قصد آنکه شادمانشان کنند شوخی می کردند تا با سرور و شادابی خستگی ها و فشارهای زندگی را برای آنها کمتر کند
ادامه مطلب

ارادت امام رضا(ع) به خواهر گرامی شان

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مناسبت ها ،

نوشته شده توسط:

خادم امام رضا(ع) و یكی از دربانان بهشت رضوی(ع)گفت: حضرت امام رضا(ع) ارادت ویژه‌ای به حضرت معصومه(س) دارد.

 

«حاج محسن ضیائی» در گفت‌وگو با بیان این مطلب خاطره‌‌ای از یکی از خادمان امام رضا از ماجرای شفا یافتن یك دختر خردسال نابینا را در حرم مطهر امام رضا(ع) ذكر كرد.

 

این خادم کهنسال امام رضا(ع) اظهار کرد: من این خاطره را از یكی از مخلص‌ترین خادمان حرم امام رضا(ع) به نام «مرحوم حاج باقر فخلئی» شنیده‌ام و به نقل از ایشان برای شما بازگو می‌كنم.


ادامه مطلب

رازهای جوان شدن

 

نوع مطلب :فرهنگی ،روان درمانی ،

نوشته شده توسط:

كارولینا آدامزمیلر نویسنده كتاب " بهترین زندگی را برای خود بسازید" می گوید: كاملا مطمئن باشید كه می توانید خوش بینی و احساس جوانی كه در 21 سالگی خود داشتید را دوباره تجربه كنید". " در حقیقت بدست آوردن دوباره آن احساسات شما را به سمت یك زندگی سالم تر و شادتر در درازمدت هدایت می كند" .این اقدامات ساده را برای بازگرداندن ساعت درون خود به عقب جهت رسیدن به اوج جوانی انجام دهید
ادامه مطلب 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات