در اولویت قرارا دادن جوانان

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

یک روانشناس با تاکید بر اهمیت صرف وقت مناسب والدین با نوجوانان گفت: والدین باید به نوجوان نشان دهند که وی در اولویت زندگی آنان قرار دارد.

دکتر الهام فروزنده گفت: دوره نوجوانی نه تنها برای نوجوانان بلکه برای والدین هم دوره ای پیچیده و مشکل است
ادامه مطلب

زندگی های بی هدف(2)

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

ساعت از 10 می‌گذرد و می‌رویم برای شام تا خیابان‌ها باز هم خلوت‌تر شود. در را قفل می‌کند و کلید را می‌گذارد برای دخترش توی جاکفشی. می‌رویم سمت ماشین و چند دقیقه‌ای غیب می‌شود. وقتی می‌آید با تخمه و نوشمک و بستنی می‌آید. می‌گوید: «بی‌تنقلات نمی‌گذره». ضبط را که روشن می‌کنیم خوشحال می‌شود. راه می‌افتیم. زنان و مردان گروه‌گروه در خیابان مولوی مشغول پهن‌ کردن رختخواب‌هایشان هستند؛ کنار پیاده‌رو خیابان اصلی. خانم الف می‌گوید: «معمولا هر کدوم از زن‌ها با یک گروه سه چهار نفره مردان همراه می‌شه یا دو تا‌ دو تا. تک نمی‌افتن. اینطوری اگر گشت بیاد، می‌گن زن‌ و شووریم و آدرس یه خونه را هم حفظ می‌کنن که بدن تا در برن.» می‌پرسم: «چی میل دارین؟» می‌گوید: «من فقط اروندکنار و البرز و هانی می‌رم.» مسیر دروازه غار تا ولیعصر را بالا می‌رویم تا به رستوران برسیم.
ادامه مطلب

زندگی های بی هدف!!(1)

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

« خانم الف پایپ را برمی‌دارد و شروع به شیشه‌ کشیدن می‌کند. رو به من عذر می‌خواهد که «اگه نکشم شب نمی‌تونم بیدار بمونم. هر شب می‌کشم بعد بیرون می‌رم. یک‌ بار که نکشیده بودم خوابم برد و صبح وسط بیابون بیدار شدم با لباس‌های پاره و پوره ...»

می‌خواهم یک خانم قابل اعتماد را معرفی کنند، یک شب تا صبح همراهم باشد برای سر زدن به پاتوق‌های زنان کارتن‌خواب. خانم الف را معرفی می‌کنند. قرارمان ساعت 12 شب حوالی دروازه غار. مانتوی مشکی پوشیده. سبزه‌رو است با ته‌لهجه جنوبی. شال رنگی به سر دارد با آرایشی نه‌چندان غلیظ. چشم‌های مشکی ریز، ابروهایی کم‌پشت و بینی گوشتی. قرار است او راوی داستان ما و راهنمایمان باشد. می‌آید می‌نشیند روی صندلی و تندتند حرف می‌زند که «باید بریم ستارخان، اتوبان ستاری، پارک شوش، پشت ترمینال جنوب و ...» تند و تند حرف می‌زند. جنگ‌زده که شده‌اند آن سال‌های جنگ به تهران آمده‌اند. سه شماره موبایل می‌دهد.
ادامه مطلب

سوپ قارچ و کرفس

 

نوع مطلب :آشپزی ،

نوشته شده توسط:

مواد لازم

کره                                   2 قاشق غذاخوری

پیاز متوسط                        یک عدد؛ کاملا ریز شود.

کرفس                               2 شاخه؛ کاملا ریز شود.

سیر                                  یک حبه؛ کاملا ریز شود
ادامه مطلب

آموزش طالع بینی تا پیش بینی ازدواج موفق با ستاره‌ها

 

نوع مطلب :روان درمانی ،اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در سمیناری آموزشی!! در دانشگاه به نحوه محاسبه برج طالع و اثرات آن بر شخصیت افراد، ارزیابی روابط عاطفی و کاری افراد با یکدیگر خصوصا تشخیص ازدواج‌های موفق یا ناموفق بین زوجین، تعیین زمان اتفاقات مهم زندگی افراد در هر سال و هرماه و ارزیابی موقعیت شغلی و زندگی خانوادگی افراد در صورت مهاجرت یا انتقال به محل دورتر از محل تولد یا کشورهای دیگر و ... می پردازد
ادامه مطلب

رازداری،عامل ثبات روابط جامعه

 

نوع مطلب :دینی ،اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

رازدارى از خصلتهاى الهى، جزو اوصاف مۆمنین كامل، نشانه كمال عقل و به عنوان منبع خیرات شناخته شده است؛ انسان رازدار، وفادار و امین است و با حفظ اسرار، موقعیت خود را حفظ كرده و آبرو و ناموس دیگران را نیز محترم مى‌شمارد. از این رو، اسلام بر حفظ اسرار و رازدارى تأكید كرده است، امیر مۆمنان (علیه السلام) مى‌فرماید: جُمِعَ خَیْرُ الدُّنْیا وَ الْاخِرَةِ فى‌ كِتمانِ السِّرِّ. «1» خیر دنیا و آخرت در پنهان داشتن راز نهفته است. در جاى دیگر مى‌فرماید: كُنْ بِاسْرارِكَ بَخیلًا. «2» نسبت به رازهاى خود بخیل باش


ادامه مطلب

بهترین سال‌های زندگی

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

پانزدهم ژوئن بود و من تا دو روز دیگر وارد سی سالگی می‌شدم.

وارد شدن به دهه‌ای جدید از زندگیم نگران کننده بود، چون می‌ترسیدم که بهترین سال‌های زندگیم را پشت سر گذاشته‌ام.

عادت جاری و روزانه من این بود که همیشه قبل از رفتن به سرکار، برای تمرین به یک ورزشگاه می‌رفتم...

من هر روز صبح دوستم نیکولاس را در ورزشگاه می‌دیدم.

او هفتاد و نه سال داشت و پاک از ریخت افتاده بود
ادامه مطلب

جشن طلاق در جاهلیت مدرن امروزی

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

ازدواج پدیده‌ای است که از دیرباز و از زمان پیدایش انسان بوده و تا امروز نیز ادامه داشته است. حالا بماند که در این دوره زمان از یک طرف دیگر تمایلی برای ازدواج وجود ندارد و سن ازدواج در حال افزایش است و از طرف دیگر انواع و اقسام ازدواج‌ها به وجود آمده و از طرفی میزان طلاق هم چه به صورت رسمی چه عاطفی افزایش پیدا کرده است. اما یکی از جدیدترین پدیده هایی که در جامعه امروز در حال وقوع است، بحث ازدواج سفید است. منظور از ازدواج سفید زندگی مشترک زن و مرد بدون ازدواج رسمی است. یعنی به گونه‌ای که زن و مرد بدون اینکه خطبه عقد یا صیغه بینشان جاری شود برای زندگی زیر یک سقف می‌روند. حتی کار به جایی رسیده که رسانه‌ها و کارشناس‌ها نیز به آن می‌پردازند
ادامه مطلب

نفوذ شخصیت ومحبوبیت امام موسی کاظم(ع)

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

نوشته:فرزانه نیکوبرش

تاریخ ائمه علیهم السلام عموما حکایت می کند که همیشه در حال مبارزه بوده اند. روی این حساب همه ائمه اطهار علیهم السلام این افتخار را دارند که در زمان خودشان با هیچ خلیفه جوری سازش نکردند. اگر مقاومت ائمه اطهار علیهم السلام در مقابل اینها نبود و اگر نبود که آنها فسق ها و انحراف های آنان را برملا می کردند و غاصب بودن آنها را به مردم گوشزد می نمودند.

موسی بن جعفر علیهما السلام  نیز در دوران خفقان هارون الرشید به مبارزه برخاستند وحکومت وقت تاب تحمل حضور ومحبوبیت امام (ع) را  نداشت از این روی با برخوردهای خصمانه وزندانی کردن امام (ع) همواره از نفوذ شخصیت امام در میان مردم می ترسی ئسرانجام ایشان را به شهادت رساند واین مسئله از مسلمات تاریخ است و هیچ کس انکار نمی کند.در این مقاله به نفوذ شخصیت امام  وترس حکومت از  امام اشاره می کنیم:


ادامه مطلب

مولکول غمگین در مغز

 

نوع مطلب :علمی ،

نوشته شده توسط:

دانشمندان مولکول غمگین مغز را یافته‌اند که گفته می‌شود مسؤول تمامی حس‌های استرس و اضطراب است.

، محققان معتقدند که پروتئینی موسوم به CRF
۱ ممکن است با افسردگی نیز مرتبط باشد. تیمی از دانشمندان شرکت دارویی Heptares Therapeutics واقع در هرتفوردشایر انگلستان، از یکی از قدرتمندترین ماشین‌های پرتو ایکس برای مطالعه غده هیپوفیز مغز استفاده کردند
ادامه مطلب

فروشندگان زندگی

 

نوع مطلب :حدیث روزها ،

نوشته شده توسط:

امام موسی کاظم(ع) در خصوص روابط اجتماعی وارزش های زندگی فرمودند:

«به راستی كه با ارزش ترین مردم كسی است كه دنیا را برای خود مقامی نداند ، بدانید بهای تن شما مردم ، جز بهشت نیست ، آن را جز بدان مفروشید .»

منبع:تحف العقول ، ص 406حیوانات ملوس نفوذی های امروزدر خانواده

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

در اینکه سگ امروزه کارایی های مختلفی می تواند داشته باشد و بطور کلی حیوان مفیدی است که از دیرباز کمک کار انسان بوده است شکی نیست اما براستی چرا در غرب و فرهنگ غربی و متاسفانه گاهی در کشور ما امروزه جای دوستان و خانواده و انسانها را در کنار بسیاری گرفته است تا جایی که بعضی سگ های خود را از اعضای خانواده شان بیشتر دوست  دارند.


ادامه مطلب

کباب چوبی

 

نوع مطلب :آشپزی ،

نوشته شده توسط:

مواد لازم جهت تهیه کباب چوبی برای 2 نفر :

 پیاز         1 عدد

فلفل دلمه  1 عدد

روغن      2 قاشق غذا خوری

 روغن زیتون          1 قاشق چای خوری

گوشت گوسفندی     300 گرم

سس سویا 1 قاشق غذا خوری
ادامه مطلب

معیارهای ازدواج در نگاه پیامبر اکرم(ص)

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

نوشته:فرزانه نیکوبرش

ازدواج در نگاه هر کس معیارهایی دارد؛ با این حال، معیارهایی که بزرگان دین معرفی کرده‌اند، سالم‌ترین و مطمئن‌ترین معیارهاست و پیامبر اکرم (ص) معیارهایی را برای انتخاب همسر معرفی کردند مه به آن اشاره می کنیم:
ادامه مطلب 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات