عطر عاشقی

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،مناسبت ها ،

نوشته شده توسط:

نوشته:فرزانه نیکوبرش

تقدیم به کسانی که در این روز عزیز،عزیزترین عزیران خود را از دست دادند ودر روز مادر به یاد او وخاطرات زیبای مادری

به سر می کنند وحسرت  دیدن روی دوباره مادر را دارند تا از این همه مهربانی وبزرگی وگذشت وایثار او تشکر کند وسر بر شانه

مادر محبت وعطر عاشقی را ببویند.

روح شان شادآثار نیکی به پدر ومادر

 

نوع مطلب :حدیث روزها ،

نوشته شده توسط:

 حضرت زهرا(س) در خصوص  برخی از روابط اجتماعی وآثار آن در خانواده وجامعه می فرمایند:

«خداى‌ تعالى‌ نیكى‌ به‌ پدر و مادر را واجب‌ فرمود تا از خشم‌ او در امان‌ بمانند ، و دستگیرى‌ از خویشان‌ را موجب‌ افزایش‌ عمر و سبب‌ فزونى‌

جمعیت‌ و قدرت‌ قرار داد . »

منبع:(احتجاج‌ طبرسى‌ ، ایران‌ ، انتشارات‌ اسوه‌ ، ج‌ 1 ، ص‌ 259)عظمت فاطمه در کلام پیامبر (ص)

 

نوع مطلب :مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

رسول اکرم (ص)، بارها و بارها فاطمه (ع) را ستود و از او تجلیل نمود. در مواقع بسیاری می‌فرمود: "پدرش به فدایش باد" و گاه خم می‌شد و دست او را می‌بوسید. به هنگام سفر از آخرین کسی که خداحافظی می‌نمود، فاطمه (ع) بود و به هنگام بازگشت به اولین محلی که وارد می‌شد، خانه او بود.

عامه محدثین و مسلمانان از هر مذهب و با هر عقیده‌ای، این کلام را نقل نموده‌اند که حضرت رسول می‌فرمود: "فاطمه پاره تن من است هر کس او را بیازارد مرا آزرده است." از طرفی دیگر، قرآن کریم پیامبر (ص) را از هر سخنی که منشأ آن هوای نفسانی باشد، بدور دانسته و صراحتاً بیان می‌دارد که هر چه پیامبر می‌فرماید، سخن وحی است. پس می‌توان دریافت که این همه تجلیل و ستایش از فاطمه (ع)، علتی ماورای روابط عاطفی مابین پدر و فرزند دارد. پیامبر اکرم (ص) نیز خود به این مطلب اشاره می‌فرمود. گاه در جواب خرده‌گیران، لب به سخن می‌گشود که خداوند مرا به این کار امر نموده و یا می‌فرمود: "من بوی بهشت را از او استشمام می‌کنم

مرا ببخش مادر!!

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

کلمه مادر قداست ویژه‌ای دارد و هر واژه مقدسی زمانی کارآیی خود و نیازش بیشتر احساس می‌شود که در دسترس نباشد اما دنیای این روزها متفاوت شده است.

خردسال که بودیم پیرمردها و پیرزن‌های فامیل می‌گفتند هر قدر تعداد مهدکودک‌ها زیاد شود تعداد خانه سالمندان هم بیشتر می‌شود و امروز که سری به خانه‌های سالمندان می‌زنیم حضور پدران و مادران در این مراکز نشان می‌دهد که این حرف پر بیراه نبود.

این روزها و در دنیای پرهیاهوی ما، وجود خانه‌های سالمندان مانند مهدکودک‌ها امری ضروری و اجباری شده است
ادامه مطلب

خانه فاطمه ،پناهگاه مستمندان

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

خانه فاطمه(س) در مدینه، خانه ایثار و کمک به محرومان بود و دردمندان و مستمندان این شهر آنگاه که از همه جا درمانده و ناامید می شدند، رو به خانه کوچک، اما پر خیر و برکت فاطمه می آورند.

در سال های نخستین هجرت پیامبر اکرم(ص)، هنگامی که حسن و حسین(ع) فرزندان خردسال زهرای اطهر، بیمار شده بودند حضرت زهرا به همراه سایر اعضای خانه، نذر کردند که در صورت شفا یافتن این دو جگر گوشه رسول خدا، سه روز روزه بگیرند. در پی ظهور نشانه های بهبودی در چهره حسن و حسین(ع) اعضای این خانواده به نذر خویش وفا کرده، سه روز روزه گرفتند. اما در غروب هر سه روز قطعه نانی که برای افطار خویش فراهم کرده بودند به یتیم و مسکین و اسیری درمانده که درب منزل آن ها را می کوبید بخشیدند و خود گرسنه شب را به صبح رساندند.

در پایان روز سوم، خداوند سبحان جهت تقدیر و ستایش از این همه اخلاص و ایثار، سوره «هل اتی» را در شأن علی، فاطمه، حسن و حسین ـ علیهم السلام ـ نازل فرمود و این حرکت شگفت انگیز را برای همیشه در سینه تاریخ ثبت نمود.

 زمین میزبان بانوی بهشتی

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مناسبت ها ،

نوشته شده توسط:

نوشته:فرزانه نیکوبرش

دانشمندان اهل سنت بر این عقیده اند که جضرت زهرا ـ سلام الله علیها ـ پنج سال قبل از بعثت پیامبر گرامی اسلام(ص) به دنیا آمده است. از این رو گفته اند: در همان سالی که قریش خانه کعبه را بنا می کرد آن حضرت متولد شد. اما محدثین و علمای شیعه، ولادت حضرت زهرا(س) را پنج سال بعد از بعثت پیامبر اکرم(ص) دانسته و در این زمینه روایاتی را نیز از اهل بیت ـ علیهم السلام ـ نقل کرده اند.


ادامه مطلب

حق شناسی درسیره پیامبر اکرم(ص)

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

حضرت محمد صلی الله علیه وآله همچون خورشید تابان در آسمان انسانیت  می درخشید و کالبد ارزشهای والای اخلاقی و کمالات و سجایای انسانی را روح می بخشید. ایشان الگوئی به تمام معنا از جمیع کمالات و امتیازاتی که یک انسان در همه ابعاد وجودی خود می تواند داشته باشد در زندگی سراسر عظمت و شگفت انگیز آن حضرت ترسیم شده است که برای همیشه چون مشعلی فروزان فراراه آدمیان پرتو افشانی می نماید. دراین مجال برانیم شمه ای از اخلاق ملکوتی ان حضرت را بیان نماییم
ادامه مطلب

تاثیر خوراک در اندیشه

 

نوع مطلب :حدیث روزها ،

نوشته شده توسط:

امام علی (ع): هر کس خوراکش کم باشد، اندیشه اش صفا می یابد.

 (غرر الحکم، ح 8462 ،عیون الحکم و الواعظ ،ص456 ،ح 8236)سالاد سیب زمینی با پیاز

 

نوع مطلب :آشپزی ،

نوشته شده توسط:

مواد لازم :

2  کیلو سیب زمینی کوچک پوست کنده و پخته شده

2  عدد کرفس خرد شده

نصف یک پیاز قرمز متوسط وخرد شده

نصف پیمانه سس مایونز
ادامه مطلب

تمیز کردن مایکروویو با لیمو

 

نوع مطلب :بهداشتی ،آشپزی ،

نوشته شده توسط:


مایکروویو یکی از بزرگترین اختراعات بشر است. گرم کردن غذا یا یخ زدایی مواد غذایی منجمد در کمتر از یک دقیقه، تغییر و تحول عظیمی در آشپزی پدید آورد. حال با خود فکر کنید آیا میتوانید آشپزخانه تان را بدون مایکروویو تصور کنید؟!

جالب نیست که فقط با داشتن یک لیمو میتوانید مایکروویوتان را تمیز کرده و تمامی جرم های باقی مانده روی دیواره های داخلیش را برطرف کنید؟ با من همراه باشید.


ادامه مطلب

استقبال از سرطان

 

نوع مطلب :بهداشتی ،

نوشته شده توسط:

مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد بیش از ۷۵ درصد از افرادی که حداقل یک بار در روز قلیان و یا سیگار می‌کشند دچار مشکلات ریوی تنفسی و سرطان ریه می‌شوند.

دانشمندان با مشاهده و انجام آزمایشاتی روی تنباکوهای میوه‌ای دریافتند که اسانس‌های آن‌ها هنگامی که در آتش و ذغال می‌سوزد باعث تصاعد موادی سمی می‌شود که این مواد حتما وارد بدن می‌شوند
ادامه مطلب

تاثیر صبحانه بر لاغری

 

نوع مطلب :بهداشتی ،

نوشته شده توسط:

متخصصان بر این باورند که حذف و یا کاهش شدید کربوهیدرات ها در رژیم غذایی روش خوبی برای کاهش وزن نیست.

تحقیقات نشان می دهند یک صبحانه مناسب و سالم نقش بسیار مهمی در کاهش وزن و همچنین پیشگیری از بیماری های مزمن از جمله بیماری های قلبی- عروقی و دیابت نوع دو ایفا می کند
ادامه مطلب 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات