مظلومیت علی (ع) در خطبه فاطمی

 

نوع مطلب :مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

نوشته:فرزانه نیكوبرش

حضرت زهرا(س) به دفاع از ولایت وحقانیت شیعه علوی بعد از رحلت پیامبر اكرم(ص) دوران سخت وطاقت فرسایی را گذراندند؛اما در این دوران كوتاه 75 روز یا 95 روز توانستند از حق علی (ع) وجایگاه امامت دفاع كنند .در این قسمت به فرازهایی از خطبه فاطمه(س) در دفاع از مظلومیت علی (ع) اشاره می كنیم .باشد تا ذهن ها دركی از درایت وعظمت وبینش بانوی بی نشان  بیابند.حضرت فرمودند:

اى پسر ابوطالب! همانند جنین در شکم مادر پرده‏‌نشین شده، و در خانه اتهام به زمین نشسته‌‏اى، شاه‏پرهاى شاهین را شکسته، و حال آنکه پرهاى کوچک هم در پرواز به تو خیانت خواهد کرد.حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خطبه فدکیه را خواند و سپس رو به سوى قبر پیامبر کرد و فرمود:


ادامه مطلب

زنگ تفریح به چشم ها

 

نوع مطلب :بهداشتی ،علمی ،

نوشته شده توسط:

امروزه بسیاری از ما ساعات کاری خود را مقابل صفحه مانیتور سپری می کنیم و وقتی به خانه می رسیم هم خستگی تن خود را جلوی صفحه تلوزیون (یا مجددا مانیتور کامپیوتر) به در می کنیم، اما با خستگی چشمهایمان چه کنیم؟ ‏

20دقیقه 20ثانیه پلک

‏خستگی و حتی درد چشم ها در برابر مانیتور یکی از شایع ترین مشکلاتی است که کاربران کامپیوتر با آن مواجه اند. مساله ای که بعضی وقتها ممکن است حتی مانع از فعالیت عادی و یا خوابیدن هم شود.

شاید شما هم قبلا گرفتار چنین مشکلی شده اید و حتی به دنبال راه حلی برای آن هم گشته اید. اما چه کار باید کرد؟ ‏


ادامه مطلب

فاطمه(س) حجت الهی

 

نوع مطلب :حدیث روزها ،

نوشته شده توسط:

امام حسن عسکری(ع) در مورد مقام و مرتبه حضرت فاطمه زهرا(س) می فرمایند: 

 «نحن حجج اللّه على خلقه و جدّتنا فاطمة حجّة علینا: ما حجت های خدا بر مخلوقین هستیم و جد ما حضرت فاطمه حجت بر ماست.»افزایش ناهنجاری های اخلاقی در جامعه

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،خبر ،

نوشته شده توسط:

در سال های اخیر آنومی (بی هنجاری) که درجامعه به وجود آمده یعنی حالت ذهنی برای فرد ایجاد شده است که نسبت به اخلاقیات حاکم و خاستگاه آن در جامعه پشت پا زده و اعتقاد به جبر جامعه ندارد و خودش را مجبور به تبعیت از قوانین نمی کند. انسانی که دچار آنومی شده از نظر ذهنی عقیم است و تنها به تمایلات خود توجه دارد و مسئولیت هیچ کس و هیچ چیزی را نمی پذیرد.
ادامه مطلب

دمی گوجه فرنگی

 

نوع مطلب :آشپزی ،

نوشته شده توسط:

مواد لازم برای تهیه دمی گوجه فرنگی

پیاز                        دو عدد

روغن                     یک و نیم فنجان

سیب زمینی         750 گرم

زعفران                  یک چهارم قاشق چای خوری
ادامه مطلب

همكاری وهمراهی فاطمه(س) با همسر

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

حضرت علی علیه السلام دست راست پیامبر اکرم است. او باید یک جامعه ی جهانی را بسازد. جامعه ای که تا قیامت در بطن آن روش انسانی زیستن تمرین شود و انسانهای پاک در آن پرورش یابد. لذا چنین مردی ،باید شبانه روز تلاش کند باید ماههای طولانی دور از خانه باشد. باید در جبهه های نبرد ،در صحنه های سیاسی در ... حضور داشته باشد. همه ی اینها او را از خانه و از فرزندان دور می کند. اما او بهترین خانه و بهترین فرزندان را دارد و تا قیامت خانواده ی او الگوی خانواده هاست.
ادامه مطلب

ایفای نقش همسری در با اشتغال

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

نوشته:فرزانه نیکوبرش

خانواده رکن اساسی جامعه و سنگ بنای نخستین آن است. امام باقر (ع) از رسول گرامی (ص) نقل می‌کنند:«مَا بَنی فِی الْاِسْلَام بِنَاءَ اَحَبَّ اِلَی اللهِ عَزَّوَجَلّ مِنَ الْتَّزْویج؛در اسلام هیچ بنایی نزد خداوند، محبوب تر از ازدواج نیست.»1

 وقتی خانواده تشکیل شد، پاسداری از آ ن مهم ترین وظایف اخلاقی اعضاء آن است و پیشگیری از متلاشی شدن خانواده، وظیفه همه اعضاءخانواده و جامعه است.حفظ بنیاد خانواده می‌طلبد مرد بیشتر در بیرون خانه باشد و به کسب معاش و تامین هزینه زندگی که برعهده‌ی اواست ،بپردازد. در حالی که مسئوولیت زنان برعکس است. از این رو مشروعیت بیرون رفتن زن از خانه منوط به هماهنگی با شوهر و موافقت اوست.2


ادامه مطلب

حقیقت وجودی آدم ها

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مقالات ،اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

تنظیم:ف.راد

زن و شوهر پیری نزد شیوانا آمدند و از او در مورد مشکل خود مشورت خواستند.

زن گفت: «ما دو پسر داریم وهر دو با ما مهربانند و به ما احترام می‌گذارند. وضع مالی هر دوی آنها هم خوب است. اما وضع ما چندان خوب نیست. از مال دنیا فقط یک زمین کشاورزی داریم که در فصل کشت آن را اجاره می‌دهیم و با پول اجاره تا آخر سال زندگی می‌کنیم. البته مقدار این پول زیاد نیست، لی کفاف یک زندگی معمولی در حد ضعیف را می‌دهد. »

شیوانا پرسید: «آیا آن دو پسر به شما کمک مالی نمی‌کنند؟ »
ادامه مطلب

روی زمین نخوابید!

 

نوع مطلب :بهداشتی ،

نوشته شده توسط:

اگر بنا به هر دلیلی تخت خواب ندارید و مجبورید روی زمین بخوابید رعایت کردن اصولی ساده به شما کمک می‌کند که به سلامت جسمی خود آسیب نرسانید.

 خوابیدن روی زمین باعث ایجاد "کمر درد"، ضعف عضلانی، سرگیجه و سردرد در سالمندان می‌شود.


ادامه مطلب

تمایل مردان برای داشتن بینی زنانه!

 

نوع مطلب :فرهنگی ،بهداشتی ،اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

رشد قارچ‌گونه‌ کلینیک‌های کاشت مو و انجام عمل‌های زیبایی، افزایش بسیار سریع تعداد کسانی‌که عمل‌های زیبایی روی صورت آنان انجام شده و رد تیغ جراح را می‌توان از چند صد متری روی بینی، پلک، گونه‌ها و فک بسیاری از عمل شدگان، مشاهده کرد.

افزایش تعداد عمل‌های جراحی زیبایی صورت خصوصاً عمل زیبایی بینی، نه تنها نمی‌تواند به‌عنوان یک مزیت برای ایران مطرح باشد، بلکه در ابعاد مختلف، موضوعی چالش برانگیز است که ضرورت انجام پژوهش‌ را در این حوزه و تحرکی فرهنگی را یادآور می‌شود.


ادامه مطلب

ماسک های زیبایی

 

نوع مطلب :بهداشتی ،

نوشته شده توسط:

ماسک ها موادی هستند که معمولاً از محصولات طبیعی تهیه می شوند و برای پاکیزه کردن، خروج مواد زائد از منافذ پوستی، نرم کردن و لطیف کردن پوست ، به کار می روند. هر ماسک را باید به مدت بیست تا سی دقیقه بر روی پوست قرار داد و سپس آن را به وسیله شستوی کامل با آب پاک کرد. می توان به جای شستشو با آب، ماسک را به وسیله پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد
ادامه مطلب

ارزش ومنزلت زن در عصر پیامبر(ص)

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

در پرتو وحی الهی، بسترهای رشد و بالندگی در زندگی زنان گسترده شد و آنان از ذلت بی هویتی، محدودیت و بردگی نجات پیدا کردند 

در پرتو وحی الهی، بسترهای رشد و بالندگی در زندگی زنان گسترده شد و آنان از ذلت بی هویتی، محدودیت و بردگی نجات پیدا کردند.

زنان عصر رسول ا...(ص) در عرصه های اجتماعی، سیاسی و حتی نظامی فرصت حضور پیدا کردند. در جنگها، زنانی همراه سپاه اسلام بودند که در امدادرسانی و حتی دفاع شرکت می کردند
ادامه مطلب

خوراک نخود فرنگی

 

نوع مطلب :آشپزی ،

نوشته شده توسط:

مواد لازم جهت طرز تهیه خوراک نخود فرنگی:

 نخود فرنگی           ۲۰۰ گرم

 سیب زمینی            ۲ عدد

 هویج      ۳ عدد

سینه مرغ خرد شده ۱ عدد


ادامه مطلب 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات