افسردگی ،حاصل زندگی مجردی

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،خبر ،

نوشته شده توسط:

یک روان‌شناس با اشاره به اینکه زندگی مستقل مجردی، سرعت افسردگی را افزایش می‌دهد، توصیه کرد: جوانان از زندگی مستقل مجردی پرهیز کنند.

"عباس عزیزخانی"، در زنجان گفت: در جامعه، افراد میل به زندگی اجتماعی دارند و با زندگی مستقل مجردی این میل کاهش مییابد، لذا میتوان گفت که این سبک از زندگی سرعت افسردگی را افزایش میدهد، زیرا فرد از زندگی اجتماعی دور می‌شود.

وی افزود: در جوامع غربی با توجه به مسایل فرهنگی آنان تنها زندگی کردن منفی نیست، ولی در ایران توصیه می‌شود جوانان از این نوع زندگی دوری کنند.


ادامه مطلب

تعارض های زنان در اشتغال وخانه داری

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

بسیاری از زنان هم در خارج از خانه و هم در داخل خانه شدیدا کار می کنند که در این زمینه باید گفت که نقش زنان بااشتغالشان در بیرون از خانه دو چندان شده است و این مدرن شدن سبب شده که برخلاف شعارهایی که گروه های حامی زنان از جمله فمنیست ها می دهند و خواستار برابری حقوق و نقش زنان و مردان در جامعه هستند، بار بیشتری بر روی دوش بانوان قرار گیرد!


ادامه مطلب

سوپ جو با شیر

 

نوع مطلب :آشپزی ،

نوشته شده توسط:

مرغ و پیاز و نمک را حدود 3 الی 4 ساعت می‌پزیم سپس آب مرغ را جدا کرده و گو شت های مرغ را نیز خرد می‌کنیم.

برای دیدن فایل کامل این مطلب با مراحل و تصاویر بیشتر،  اینجا کلیک کنید

مواد لازم

جو پرک                              دو کاسه ماست خوری

اسکلت مرغ                       یک عدد

شیر                                  چهار لیوان

پیاز                                     یک عدد

کره                                    پنجاه گرم

نمک                                  به میزان لازم


ادامه مطلب

فواید خوردن عدس

 

نوع مطلب :حدیث روزها ،بهداشتی ،

نوشته شده توسط:

 رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله در خصوص خوردن عدس وفواید آن فرمودند:

« یا عَلیُّ عَلَیکَ بِالعَدَسِ فَإِنَّهُ مُبارَکٌ مُقَدَّسٌ وَ هُوَ یُرِقُّ القَلبَ و َیُکثِرُ الدَّمعَةَ و َإِنَّهُ بارَکَ عَلَیهِ سَبعونَ نَبیّا.»

« ای علی تو را سفارش می‌کنم به خوردن عدس، زیرا مبارک و پاک است، قلب را رقیق و اشک را زیاد می‌کند و هفتاد پیامبر پیوسته از آن استفاده می‌کردند.»

منبع:وسایل الشیعه ج 25، ص 129، ح 31414تاروپود خرافه در زندگی

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

کمی فکر کنید! آخرین باری که از پرواز کلاغ بالای سرتان یا رد شدن گربه‌ای سیاه از جلوی پایتان، دیگر مطمئن شدید که تا پایان آن روز باید منتظر اتفاقات شومی باشید.....

 خرافه

کمی فکر کنید! آخرین باری که از پرواز کلاغ بالای سرتان یا رد شدن گربه‌ای سیاه از جلوی پایتان، دیگر مطمئن شدید که تا پایان آن روز باید منتظر اتفاقات شومی باشید به خاطر دارید؛ وقتی کف دست‌تان به خارش افتاد و ذوق‌زده شدید که بزودی پولی گیرتان خواهد آمد یا وقتی به‌دنبال یک خنده طولانی از ته دل ناگهان ترسیدید که مبادا پشت هر خنده‌ای گریه باشد یا وقتی با دیدن تفاله چای در فنجان فکر کردید که بزودی برایتان مهمان خواهد آمد؟


ادامه مطلب

خانم ها!فریب نخورید

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

فروشندگان در حراج‌های فصلی معمولا قیمت کالا‌ها را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهند اما این دلیل نمی‌شود که شما مجبور باشید خرید کنید. نخست اینکه به خاطر داشته باشید همیشه حراجی‌هایی در کار خواهند بود و این یک حراجی آخرین فرصت شما برای خرید کردن نیست.


ادامه مطلب 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic