تشکیل شبکه اجتماعی عفاف و حجاب

 

نوع مطلب :خبر ،

نوشته شده توسط:

رئیس بسیج جامعه زنان گفت: به زودی شبکه اجتماعی عفاف و حجاب در سطح بین المللی تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مینو اصلانی ظهر یکشنبه در نشست خبری همایش بین المللی تجلیل از طلایه داران عفاف و حجاب ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این همایش روز 17 بهمن ماه مصادف با روز «زن و انقلاب اسلامی» برگزار می‌شود.

وی با اعلام برنامه راهبردی ویژه‌ برای تحقق عفاف و حجاب که در این همایش معرفی می شود، ادامه داد: قسمتی از این برنامه های راهبردی که در قالب همایش ارائه خواهد شد در بخش تولید، تدوین کتاب و تالیفات و تربیت کارشناس است تا بتوانیم الگویی مناسب برای ارائه به جهانیان با موضوع عفاف و حجاب ایجاد کنیم.

تقدیر از برجسته‌ترین چهره‌های عرصه عفاف و حجاب در دنیا

اصلانی با اشاره به تلاش‌های بسیاری که از ابتدای سال برای شناسایی فعالان عرصه عفاف و حجاب در سراسر دنیا صورت گرفته است، افزود: برجسته‌ترین چهره‌ها در مقوله عفاف و حجاب شناسایی شده اند که بر اساس بررسی های صورت گرفته از 20 نفر از اشخاص فعال در این حوزه در قالب همایش طلایه‌داران عفاف و حجاب تقدیر می شود.

 

رئیس بسیج جامعه‌ زنان با بیان اینکه در این همایش مهمانانی از کشورهای فرانسه، انگلیس، لبنان، سوریه و سودان حضور خواهند داشت، تصریح کرد: این افراد در کشورهای خود با راه‌اندازی مؤسسات و مراکز خاص در این مقوله به اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف و گسترش آن در سطح جامعه اقدامات چشمگیری را به اجرا در آورده اند که بسیار موثر واقع شده است.

 

اصلانی گفت: فراخوان این همایش از 3 ماه گذشته آغاز شد و 130 اثر به دبیرخانه همایش ارسال شده که از این تعداد از 20 اثر برگزیده و فعال داخلی نیز به که به صورت فردی و در قالب موسسات مردم نهاد شرکت داشته اند نیز تقدیر می شود.

 

وی تاکید کرد: سازمان از سال 88 این مراسم را به شکل استانی آغاز کرد که در بهمن ماه شاهد بین المللی شدن این همایش خواهیم بود تصریح کرد: در صدد هستیم با برگزاری این همایش بتوانیم الگوهای مناسب و موفق در عرصه عفاف و حجاب را به دنیا معرفی کنیم تا همه به ویژه نسل جوان ما بتوانند از این الگوها بهره بگیرند.

 

رونمایی از تندیس مروه الشروینی

 

وی به برخی از برنامه‌های جانبی این همایش نیز اشاره کرد و گفت: از تندیس مروه الشروینی به عنوان شهیده حجاب که معرف جهان است رونمایی می شود و این در حالی است که در صدد هماهنگی برای حضور پدر و مادر این شهیده برای روز همایش نیز هستیم .

 

اصلانی با بیان برگزاری برنامه های جانبی همایش ادامه داد: در حاشیه همایش بین المللی تجلیل از طلایه داران عفاف و حجاب نمایشگاه کتاب، نمایشگاه انواع چادرها نیز که کمک شایانی به فرهنگ سازی موضوع عفاف و حجاب کرده است برگزار کنیم.

 

رئیس بسیج جامعه‌ زنان با بیان اینکه سعی شده از دانشجویان و طلاب داخلی و خارجی برای حضور در این برنامه دعوت شود،افزود: این برنامه به دلیل ارائه مباحثی که با حضور مهمان خارجی ارائه خواهد شد توان بسیار بالایی برای اشاعه این مقوله مهم در جامعه خواهد داشت.

 

تشکیل شبکه اجتماعی عفاف و حجاب در سطح بین المللی

 

اصلانی در ادامه سخنان خود به تشکیل شبکه اجتماعی عفاف و حجاب در سطح بین‌المللی اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته آثار ارائه شده و جمع آوری شده در عرصه عفاف وحجاب بعد از برگزاری همایش در قالب نرم افزار شبکه سازی و قابل دسترس همگان قرار می گیرد.

 

وی از ویژه برنامه‌های ایام دهه فجر سازمان بسیج جامعه‌ زنان نیز سخن به میان آورد و افزود: در 12 هزار پایگاه بسیج سراسر کشور جشن‌های ویژه‌ انقلاب برگزار خواهد شد که یکی از این برنامه ها دیدار با خانواده معظم شهدا به ویژه شهدای زن خواهدبود. همچنین بیش از یک هزار نشست فرهنگی برای تبیین اهداف انقلاب در طی ایام دهه فجر پیش‌بینی شده است.

 

رئیس بسیج جامعه‌ زنان کشور با بیان اینکه اطلاعات به زبان‌های فرانسه، عربی انگلیسی در اختیار مهمانان خارجی قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: این افراد به شدت نیازمند منابع مرجع حوزه‌ عفاف و حجاب برای اشاعه و گسترش این مقوله در کشور خود هستند.

 

وی بیان کرد: منشور زن مسلمان طراز انقلاب اسلامی نیز ترجمه شده و در اختیار مهمانان خارجی این مراسم قرار می گیرد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic