نقش اعتقادات مذهبی در كاهش استرس

 

نوع مطلب :روان درمانی ،خبر ،

نوشته شده توسط:

سبك زندگی شهرنشینی در ایجاد استرس نقش مهمی دارد همچنین خبرهای ناگوار و ناگهانی، پیشامدهای منفی زندگی و غیر قابل پیش بینی ارتباطات اجتماعی نادرست در محیط زندگی و محل كار در ایجاد استرس موثر هستند.

الهه یدالهی كارشناس روانشناسی در گفتگو با خبرنگار ان گفت: سبك زندگی شهرنشینی نقش مهمی را در ایجاد استرس دارد و تصویر سازی ذهنی به عنوان راهی برای كاهش استرس توصیه می شود.

چه عواملی در ایجاد استرس موثر هستند؟

سبك زندگی شهرنشینی در ایجاد استرس نقش مهمی دارد همچنین خبرهای ناگوار و ناگهانی، پیشامدهای منفی زندگی و غیر قابل پیش بینی ارتباطات اجتماعی نادرست در محیط زندگی و محل كار در ایجاد استرس موثر هستند.

 

آیا تغییر محیط در كاهش استرس  موثر است؟

تغییر شرایط و محیط آسان ترین كاری است كه افراد در مواجه با استرس می توانند انجام دهند همچنین بسیاری از افراد امكان تغییر موقعیت های  استرس زا مانند محل كار یا زندگی را ندارند.

 

چه راهكارهایی برای كاهش استرس توصیه می‌كنید؟

اعتقادات مذهبی نقش مهمی در كاهش استرس دارد اما روشهایی دیگری هم مانند تصویر سازی ذهنی، تن آرامی و تنفس عمیق از بهترین روشهایی هستند كه در كاهش استرس موثر هستند.

شناسایی عوامل استرس زا و خارج ساختن تمركز از این محدوده و تفكر بر موارد خوشایند و انجام فعالیتهای مورد علاقه از دیگر مواردی هستند كه در كاهش استرس موثر هستند.

 

تصویرسازی ذهنی یعنی چه و چگونه در كاهش استرس موثر است؟

تصویر سازی ذهنی یعنی تصور موقعیت های دلخواه زندگی و حذف تمام عواملی را كه در زندگی دوست نداریم تصور موقعیت آرام و به دور از تنش و همچنین تصور فضای دوست داشتنی مثل دریا، كوه، دشت سرسبز ،سبب تقویت انرژی در انسان شده و احساس شادی را در چهره نمایان می سازد.

یادآوری رخدادهای شاد زندگی از دیگر روش های تصویرسازی است كه موجب بازگرداندن آرامش به انسان می شود.

تصور روزهای شاد و ‌آرام زندگی و یا تصویر سازی از آینده موفق استرس و فشارهای محیطی را در ذهن و فكر كاهش میدهد.

در حقیقت تصویرسازی ذهنی، امكان تمركز و تمرین را به ذهن داده و شرایط ذهنی حضور در مكان ها و محیط های آرام بخش كه در حال حاضر امكان حضور در آنها وجود ندارد را مهیا می سازد.





 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic