حجاب و عفاف در فضای مجازی

 

نوع مطلب :خبر ،

نوشته شده توسط:

 

'فرزانه نیكوبرش'  در بجنورد طی گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: بانوان می توانند با مراجعه به این سایتها از طرحهای ارایه شده در زمینه عفاف و حجاب استفاده كنند.

وی گفت: علاوه بر آن، سازمان تبلیغات اسلامی از طریق 'سایت تبیان' و سایتهای مجازی مرتبط با این سازمان نیز كار ترویج 'طرح عفاف و حجاب' را انجام می دهد.

او اضافه كرد: در این سایتها الگوهای عملی عفاف و حجاب به بانوان ارایه و به سوالات آنها نیز از طریق سامانه اینترنتی و با حضور كارشناسان دینی پاسخ داده می شود.

 

وی هدف اصلی از راه اندازی سایت عفاف و حجاب را فرهنگ سازی در این بخش و پاسخگویی به سووالات بانوان در راستای گفتمان آزاد عنوان كرد.

مدیركل امور بانوان در سازمان تبلیغات اسلامی افزود: سایت عفاف و حجاب این سازمان مورد استقبال بانوان زیادی قرار گرفته و می تواند زمینه فرهنگی خوبی در این بخش برای روشنگری بانوان باشد.

وی با اشاره به اینكه 'طرح عفاف و حجاب' از كارهای فرهنگی است كه باید تمام دستگاههای فرهنگی كشور برای آن وارد عمل شوند گفت: كارهای تحكم آمیز در بخش فرهنگی بخصوص عفاف و حجاب نمی تواند پیشرفت خوبی داشته باشد زیرا با راهكارهای فرهنگی نتیجه بهتری حاصل می شود.

مدیركل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی در مورد تشكیل جمعیت بانوان فرهیخته دینی در سطح كشور نیز گفت: هم اكنون این تشكل دینی غیردولتی در 28 استان كشور با حضور زنان فرهیخته دانشگاهی و حوزی در بخش فرهنگی و دینی فعالیت دارد.

نیكوبرش هدف از تشكیل این جمعیت دینی را بهره گیری از نقطه نظرات بانوان حوزوی و دانشگاهی، استفاده از توانمندیها و خلاقیت این قشر از جامعه در حوزه دینی عنوان كرد.

وی اضافه كرد: جمعیت بانوان فرهیخته دینی با دغدغه فرهنگی وارد عرصه فعالیتی شده و ارتباط مناسبی نیز با بانوان فرهیخته در تمام استانهای كشور دارند.

او گفت: نقطه نظرات فرهنگی این قشر از جامعه نیز در بخشهای فرهنگی بكار گرفته می شود.

مدیركل امور بانوان در سازمان تبلیغات اسلامی در مورد مباحث اصلاح پوشش بانوان نیز گفت: برای اصلاح پوشش بانوان در سطح كشور نیازمند ارایه پوشش مناسب هستیم.

وی افزود: بدون ارایه پوشش مناسب و فراهم كردن تجهیزات برای در دسترس قرارگرفتن این پوشش نمی توان امیدی به اصلاح پوشش داشت.

او اظهار داشت: البته در این بخش نیز نیازمند كارهای فرهنگی ریشه دار و كارشناسی با حضور بانوان و بهره گیری از نقطه نظرات این قشر می باشیم.

نیكوبرش افزود: امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی كشور برای ارایه الگوی مناسب پوشش نشستهایی را با اصناف، طراحان لباس زنانه و تولیدكنندگان و توزیع كنندگان داشته است.

وی اضافه كرد: هم اكنون كار طراحی، تولید و توزیع پوشش مناسب برای بانوان در هشت استان با همكاری اصناف و امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی استانها در دست اجرا قرار گرفته است.

مدیركل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی در مورد ساماندهی بانوان مبلغه در سطح كشور نیز گفت: برنامه امور بانوان سازمان تبلیغات شناسایی بانوان مبلغه حوزوی، دانشگاهی و سنتی است كه برای ساماندهی آنها فعالیت اجرایی شده است.

وی افزود: در این بخش هفت هزار و 500 نفر از بانوان مبلغه حوزوی و دانشگاهی در سطح كشور شناسنامه دار شده و شناسنامه دار كردن سایر بانوان مبلغه نیز ادامه دارد.

او گفت: با اتمام طرح ساماندهی بانوان مبلغه دانشگاهی و حوزی، بانوان مبلغه سنتی نیز شناسنامه دار شده و طرحهای آموزشی برای هر سه گروه متناسب با نیاز آنها ارایه می شود.

وی افزود: ماه رمضان امسال 15 تا 20 درصد از بانوان مبلغه كشور كه حدود سه هزار نفر هستند همراه همسرانشان برای تبلیغات به مناطق شهری و روستایی اعزام می شوند.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات