حجاب ، نماد فرهنگی زن مسلمان

 

نوع مطلب :زن،حجاب و عفاف ،مناسبت ها ،خبر ،

نوشته شده توسط:

رئیس گروه بانوان سازمان تبلیغات اسلامی در گفت‌:كشف حجاب،‌ حجاب را پایدارتر كرد

فرزانه نیكوبرش در گفت‌وگو با خبرنگار ان درباره اهمیت حجاب گفت: اعتقاد به حجاب اعتقاد به نماد فرهنگی زن مسلمان است.

وی اضافه كرد: اهمیت به حجاب و پوشش اسلامی در جامعه نه تنها برای به زن ارزش می‌دهد،‌ بلكه موجب تحكیم بنیان خانواده نیز می‌شود.

  نیكوبرش با بیان این كه حجاب برای زن و جامعه مصونیت ایجاد می‌كند،‌ گفت: زنان محجبه با آرامش بیش‌تری در محیط كار و جامعه فعالیت می‌كنند.زیرا این حضور ،با نگرش شخصیتی و فارغ از تبرج و خودنمایی است.

مشاور امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حركت استعماری رضاخان كه در 17 دی 1314 شروع شد  برای بی‌ارزش كردن زن و از بین بردن حجاب در جامعه بود ،اما دیدیم كه بعد از سقئط او و تلاش های محمد رضا در غربی كردن و توسعه فرهنگ برهنگی ،نه تنها حجاب از بین نرفت بلكه موجب شد زنان نسبت به حجاب تعصب و گرایش بیش‌تری پیدا كنند.

وی به وقایع بعد از كشف حجاب در دوران رضاخان اشاره كرد و گفت:‌ بسیاری از زنان برای این كه حجاب و عفت خود را حفظ كنند برای مدت طولانی ازخانه‌هایشان بیرون نیامدند تا  با خشنونت نیروهای حكومتی روبرو شوند.

وی گفت :وقوع انقلاب اسلامی فرصت مناسبی را برای حضور زنان در عرصه های اجتماعی فراهم كرد.در این حضور توجه به حجاب و شخصیت و وقار زن مسلمان با الگوی فاطمی یكی از مهم ترین محورها ی ارزشی انقلاب بود.این الگوی زن مسلمان امروز در بسیاری از كشورها ی اسلامی و غربی جای خود را باز كرده است و موجب گرایش زنان به حجاب شده است.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات