پوشش ،لازمه حفظ سلامت و امنیت اجتماعی

 

نوع مطلب :خبر ،

نوشته شده توسط:

رئیس گروه بانوان سازمان تبلیغات اسلامی گفت : امنیت و سلامت روابط اجتماعی به نوع پوشش و رفتار افراد بستگی دارد

فرزانه نیکو برش رئیس گروه بانوان سازمان تبلیغات اسلامی در گفت و گو با خبرنگار  اظهار داشت :  در واقع تلاش ما بر این است که در هر استانی بانوان باتوجه به شناخت و ضرورتهایی که وجود دارد ،بانوان  فرهیخته استان فعالیت کنند و به نوعی بومی سازی نیز در خصوص فرهنگ دینی صورت گیرد .

 رئیس گروه بانوان سازمان تبلیغات اسلامی افزود: یکی دیگر از اولویت های کاری که دنبال خواهیم کرد تعامل و همکاری سازمانها در بحث فرهنگ دینی زنان و ارتقا سطح توانمندی آنها است .

  نیکوبرش ضمن اشاره به اینکه در زمینه های حجاب و عفاف، جنگ نرم و اوقات فراغت نیز برنامه هایی طرح ریزی شده است گفت: با توجه به اینکه در بحث اوقات و فراغت بیش از 70 درصد متقاضیان را دختران و زنان تشکیل می دهند، برنامه های مدونی در نظر گرفته شده است .

 وی ادامه داد: بحث امنیت و سلامت روابط اجتماعی به نوع پوشش و رفتار افراد بستگی دارد و البته باید این را پذیرفت که این پوشش فقط مختص زنان نیست و مردان را نیز شامل می شود .

 رئیس گروه بانوان سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: در واقع هر چقدر زنان خود را بپوشانند اما مردان آن غیرت دینی را نداشته باشند بی فایده خواهد بود و مشکلی حل نخواهد شد .

 تاثیرگذاری بیشتر با ارتقا سطح فکری و فرهنگی افراد

 نیکوبرش افزود : بحث حجاب مستقیماً به سلامت اجتماع مربوط بوده و باید برای دستیابی به این سلامت تمام ارگانها و سازمانها با یک حرکت آگاهی بخش فرهنگ سازی کنند و با حرکت سلبی مطمئناً نمی توان به نتیجه رسید و  ارتقا سطح فکری و فرهنگی افراد می تواند تأثیر گذاری بیشتری به همراه داشته باشد .

 وی ادامه داد : خانواده در زمینه فرهنگ سازی حجاب بسیار می تواند اثرگذار باشد اما با توجه به افزایش وسایل ارتباطی مثل اینترنت، ماهواره و همچنین تهاجم فرهنگی و جنگ نرمی که در حال جریان است، جوانان ما دچار نوعی تضاد شده اند و این امر کار خانواده ها را مشکل کرده است .نقش دهی و آگاه سازی افكار عمومی كار مهم و سخت و هوشمندانه ای است .كه این امر كار و وظایف دستگاه های فرهنگی را سنگین تر می سازد.

 نیکو برش تصریح کرد : خانواده ها باید با آگاهی بخشی و نحوه صحیح انتقال و برخورد با جوانان اثرگذاری خود را افزایش دهند و سازمانها نیز باید با ارائه محصولات فرهنگی و همچنین ابزارهای پوششی مناسب خانواده ها را در این امر یاری کنند .

 وی در پایان در خصوص برخوردهای  سلبی گفت: من شخصاً با این حرکات موافق نیستم و گمان می کنم این گونه فعالیتها تنها برای مدت زمان کوتاهی همان گونه که دیدیم اثرگذار باشد. در واقع حرکت های ایجابی مطمئناً اثر بیشتری دارد تا سلبی و اینگونه امور موجب می شود چهره شهر ناامن شده و افراد جری تر شوند و افراد مغرض و سود جو از این وضعیت سوءاستفاده كنند. در سایه امنیت اجتماعی و آرامش عمومی است كه می توان با كارهای فرهنگی مناسب و بنیادی اندیشه حجاب و پوشش را در جامعه گسترش داد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic