تهدیدابزارهای فرهنگی نوین

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،خبر ،

نوشته شده توسط:

ماندگاری فرهنگی نیازمند تبیین و شكل دهی به باورهای عمومی است

سنندج - مدیر گروه برنامه ریزی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی كشور گفت: ماندگاری در حوزه فرهنگ نیازمند تلاش برای شكل دهی به باورهای عمومی و تبیین باورهای فرهنگی است. 

  

فرزانه نیكو برش روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در سنندج افزود: حركت همراه، همسو و متوازن همه دستگاه های اجرایی و فرهنگی نقش تعیین كننده ای در شكل دهی به باورها برای فرهنگ سازی دارد.

وی گفت : تا پیش از سال 84 و تهیه سند چشم انداز 20 ساله همه فعالیت های فرهنگی به صورت پراكنده انجام می شد و از این سال به بعد فعالیت های فرهنگی دستگاههای اجرایی كشور انسجام بهتری پیدا كرد.

وی با اشاره به هجمه های فرهنگی دشمنان و تلاش آنها برای حذف یا كمرنگ كردن الگوهای اسلامی به ویژه در حوزه فرهنگ افزود:چارچوب های فرهنگی كشور بخاطر پراكنده كاری های گذشته به شدت آسیب دیده و نیازمند اصلاح و مرمت است.

وی ادامه داد:با توجه به تنوع قومی و فرهنگی در كشور برنامه های كلان فرهنگی نیازمند بومی سازی است و رفع این نیاز در اولویت برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی در استان ها قرار دارد.

وی گفت : در استان كردستان بخاطر نگرش فرهنگی به بانوان،حضور این قشر از جامعه در صحنه های مختلف و به خصوص بخش های فرهنگی ضعیف است و به همین جهت نیاز اصلی استان در این بخش فراهم كردن زمینه حضور بانوان است .

وی افزود: در بخش فرهنگی متاسفانه بخش عمده ای از ظرفیت های مناسب سنتی و بومی استان ها، از جمله در زمینه پوشش بانوان و حجاب و عفاف فراموش شده است.

وی تشكیل جمعیت بانوان فرهیخته در عرصه فرهنگ دینی را از جمله برنامه های سازمان تبلیغات در استان ها دانست كه از آن به عنوان حركتی در جهت بكارگیری توان بانوان كشور برای بالفعل كردن ظرفیت های موجود در استان ها نام برد.

وی با اشاره به اثرگذاری ابزار دیداری و شنیداری در حوزه فرهنگ افزود: برنامه های فرهنگی سازمان تبلیغات برای مقابله با سوء استفاده دشمنان از ابزارهای جدید تبلیغی به سمت بهره گیری بیشتر و بهتر از ابزارهای دیداری و شنیداری جهت گیری كرده است.

وی گفت:سازمان تبلیغات اسلامی به تنهایی قادر به تامین نیازهای فرهنگی و شكل دهی به باورهای عمومی نیست و در این مسیر نیازمند تعامل و همكاری و همراهی همه دستگاه های اجرایی، به خصوص دستگاههای فرهنگی است.

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات