نقش مبلغات در افزایش بصیرت زنان در مسائل روز

 

نوع مطلب :خبر ،مناسبت ها ،

نوشته شده توسط:

یکی از وظایف مبلغان اعزامی سازمان تبلیغات, افزایش بصیرت زنان در تبیین مسائل روز است.

مشاور امور زنان سازمان تبلیغات درباره سطح علمی مبلغان اعزامی به نقاط مختلف کشور گفت:این عده از زنان دانشگاهی و حوزوی هستند که توانایی های کلامی و مهارتهای لازم در زمینه تبلیغ و انتقال مفاهیم را داراهستند. این افراد از طریق تعامل خوبی که بین ما و مراکز حوزوی وجود دارد, انتخاب می شوند.

نیکوبرش اضافه کرد: در طی دو سال گذشته که بحث ساماندهی مبلغان را اجرا کرده ایم حدود 7 هزار پرونده تشکیل شده که توانایی های این خواهران  نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

مشاور امور زنان سازمان تبلیغات, درباره نظارت بر کار مبلغان گفت: ناظران ما که خودشان از زنان حوزوی هستند, با حضور در مجالس, عملکرد مبلغان را ارزیابی کرده  یا ما از طریق بازخوردی که به دستمان می رسد, کار این عزیزان را بررسی می کنیم؛ اگر نقصی در این روند وجود داشته باشد به مبلغان انتقال داده می شود و در صدد رفع آن بر می آییم.

نیکو برش در باره خرافه زدایی از مجالس عزاداری زنان گفت: در دوره های توانمند سازی مبلغان در سطح کشور سعی می کنیم در ارتباط متقابلی که که با آن ها داریم این مسایل را آموزش دهیم تا مجالس را مورد اصلاح قرار دهند. در این دوره ها سعی در انتقال ارزش ها معیارها و شاخص هاست. مبلغی که در دوره شرکت می کند معرفت بیشری را کسب کرده و می تواند در کار تبلیغی خود بهتر عمل کند و باعث شکوفایی مجالس شود.

وی در ادامه با اشاره به ارائه مباحث مختلف در مجالس مانند مسایل احکام, خاطر نشان کرد: این مسئله مورد تاکید من نیز هست. هدف ما افزایش معرفت در بین زنان است که یکی از راه های آن سخنرانی است و البته سخنران نیز باید بر مسایل احاطه کامل داشته باشد که یک در صد آن احکام ,یک در صد آن بیان واقعه عاشورا و یک مقدار هم تبیین مسائل روزاست که باعث بالا بردن بصیرت زنان می شود به طور کلی مبلغان موظف به بیان مسائل احکام هستند. این ها شاخص های کارما است.

نیکو برش درباره موقعیت زنان مبلغ گفت: میانگین سنی آنها بین 25 تا 50 سال است که شامل متاهلین و مجردها نیز می شود البته سازمان اززن و شوهرهایی که هر دو در کار تبلیغ فعالیت داشته باشند یا همسرانشان با آن ها همراهی کنند بیشتر حمایت می کند.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic