اغفال اینترنتی و لزوم هوشیاری خانواده ها

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،خبر ،

نوشته شده توسط:

رئیس فراکسیون جوانان مجلس گفت: در ارتباطات اینترنتی بسیاری از دختران مجرد به دلیل نا آشنایی با فضای اینترنتی مورد سوء استفاده قرار می گیرند که این موضوع لزوم هوشیاری خانواده ها را دو چندان افزایش می دهد

سید احمدرضا دستغیب عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و نماینده شیراز در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شیوه تعامل و اداره ارتباط دختران و پسران در دانشگاهها ناصحیح است به همین دلیل باید در دانشگاهها، اداره کل فرهنگی و اداره کل ازدواج و خانواده تشکیل و سرویس دهی آموزش، مشاوره و مورد یابی راه اندازی شود.

 وی ادامه داد: این روزها به دلیل گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات شیوه های سنتی ازدواج و انتخاب شریک زندگی جوابگوی نسل حاضر نیست و جوانان و خانواده ها باید با آگاهی کامل آنلاین و به روز باشند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در چند سال گذشته فناوری ارتباطات و اطلاعات در کشور با رشد قابل توجهی همراه بوده که این موضوع درابعاد مختلف زندگی افراد جامعه تاثیر داشته است اظهار داشت: ازدواج و شیوه های انتخاب همسر هم از این موضوع مستثنی نیست، به همین دلیل جوانان باید با هوشیاری از شیوه های نوین برای انتخاب همسراستفاده کنند.

وی با بیان اینکه امروز بسیاری از ارتباطات قبل از ازدواج از طریق فضای اینترنتی آغاز می شود گفت: چنانچه خانواده ها نسبت به شیوه های جدید ارتباط فرزندان خود آگاهیهای لازم را داشته باشند، شاهد بسیاری از جرائم و ارتباطات پنهای قبل از ازدواج نخواهیم بود.

دستغیب تصریح کرد: دخترانی که در محیط بسته و محدود زندگی کرده و از واقعیتهای اجتماعی اطلاع کافی ندارند، بیشتر در معرض آسیبهای ناشی از انتخاب نادرست همسر قرار دارند.

وی تصریح کرد: در ارتباطات اینترنتی هم بسیاری از دختران مجرد به دلیل نا آشنایی با فضای اینترنتی مورد سوء استفاده قرار می گیرند که این موضوع لزوم هوشیاری خانواده ها را دو چندان افزایش می دهد.

نماینده مردم شیراز بر ارتباطات سالم در فضای مجازی و لزوم هوشیاری جوانان و خانواده ها نسبت به تهدیدات فضای سایبر تاکید کرد و گفت: می توانیم با تلفیق سه اصل مهم و ضروری تقویت بنیه اقتصادی جوانان، فرهنگ راهکارهای نوین ازدواج و اطلاع رسانی دقیق در جامعه در آینده ای نزدیک شاهد رشد افزایش آمار ازدواج و کاهش طلاق در جامعه باشیم.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات