مقابله سازمان‌یافته با انحراف ها و عرفن های نوظهور

 

نوع مطلب :خبر ،

نوشته شده توسط:

معاون امور مجلس و استانهای سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به بررسی عرفان های انحرافی در کمیسیون امنیت ملی، از تشکیل کمیته ای مشترک برای مقابله سازمان یافته با این انحراف ها خبر داد و گفت: این عرفان ها هجمه ای فرهنگی هستند و باید هوشمندانه با آنها برخورد کرد .

حجت الاسلام اسماعیل فلاح معاون امور مجلس و استانهای سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با بررسی موضوعات مربوط به عرفانهای نوظهور و انحرافی گفت: یک ماه قبل جلسه ای در کمیسیون امنیت ملی برای بررسی اقدامات انجام شده در رابطه با عرفانهای نوظهور برگزار شد.

 

وی افزود: اقداماتی که در رابطه با مبارزه با عرفانهای نوظهور انجام شده تنها اطلاعاتی است که برخی دستگاه ها دارند و لازم بود کمیسیون امنیت ملی در جریان قرار گیرد. این مسئله در ارتباط با جنگ نرم دشمن مطرح شد.

بررسی عرفانهای نوظهور در کمیسیون امنیت ملی

فلاح یادآور شد: در این رابطه سازمان تبلیغات اسلامی دوبار در کمیسیون امنیت ملی حاضر شد و در این دو مرحله مسائل مربوط به عرفانهای نوظهور و گسترش آنها در حوزه هایی از کشور برای اعضای کمیسیون امنیت ملی طرح شد.

وی علت اصلی طرح مسئله عرفانهای نوظهور در کمیسیون امنیت ملی را جلب توجه اعضای کمیسیون به این قضیه و ایجاد حساسیت نسبت به این موضوع دانست، تا زمینه برای مقابله سازمان یافته با عرفانهای نوظهور فراهم شود .

 

تشکیل کمیته ای مشترک برای مقابله با عرفانهای نوظهور

حجت الاسلام اسماعیل فلاح تصریح کرد: نتیجه این جلسات در کمیسیون امنیت ملی به جمع بندی اقدامات انجام شده برای رسیدن به یک راه حل مشترک منتهی شد. وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، سازمان ملی جوانان و سازمان تبلیغات به عنوان سازمانهایی که در این رابطه اقداماتی انجام داده‌اند، قرار است کمیته مشترکی تشکیل دهند تا در این کمیته اقدامات انجام شده جمع بندی و نحوه برخورد با این عرفانهای نوظهور تعیین شود.

وی یادآور شد: در نخستین جلسه این کمیته که اواخر ماه مبارک رمضان تشکیل شد قرار شد جلسه دیگری در آینده نزدیک پس از جمع بندی اقدامات انجام شده دستگاه ها برگزار شود.

 

عرفانهای نوظهور هجمه ای فرهنگی است

معاون امور مجلس و استانهای سازمان تبلیغات اسلامی گفت: عرفانهای نوظهور مسئله ای نیست که یک دستگاه به تنهایی بتواند طرحی برای مقابله آماده کند. چرا که این امر یک وضعیت و یک هجمه فرهنگی است و در مقابل وضعیتی که به وجود آمده باید اطلاعات خوبی جمع آوری شود و راهکارهای مؤثر تدوین شود.

 

ضرورت برخورد هوشمندانه با عرفانهای نوظهور

فلاح گفت: اگر برخوردهایی در این رابطه صورت گیرد که کارشناسی شده و علمی نباشد می تواند نتیجه عکس داشته و به افزایش این عرفانهای نوظهور در جامعه منتهی شود. برای مقابله باید همه دستگاه ها در حوزه امنیتی، فرهنگی، اجتماعی، قضایی و انتظامی با یکدیگر هماهنگ باشند و یک دستگاها به تنهایی کاری از پیش نمی برد.

وی همچنین گفت: از آنجا که این امر مطالبه کمیسیون امنیت ملی است دستگاه ها موظف هستند در جلسه ای که تشکیل می شود به یک نتیجه واحد دست یابند.

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic