ضرورت احیا و بازتولید ارزش های اسلامی در جامعه بانوان

 

نوع مطلب :زن،حجاب و عفاف ،خبر ،

نوشته شده توسط:

رئیس گروه برنامه ریزی امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی گفت:دشمن در جنگ نرم، قشر زنان را هدف گرفته و سیاست اصلی او فروپاشی نظام خانواده است.

فرزانه نیكو برش روز سه شنبه، ششم مهرجاری در جلسه بانوان فرهیخته فعال در عرصه فرهنگ دینی استان قزوین گفت:مهم‌ترین شرط دور ماندن جوامع اسلامی از آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و نرفتن جوانان به سوی انحراف و بی‌بندوباری وجود زنان پاکدامن و عفیف و آگاه به مسایل دینی است.

وی اظهار داشت:اولویت كانون مقدس خانواده  داشتن یک برنامه‌ریزی مناسب برای مقابله با تهاجم های فرهنگی دشمنان در چارچوب ارزش‌های دینی است و تحقق این مهم نیازمند تقویت پشتوانه‌های فكری و علمی زنان است.

نیکو برش با اشاره به برنامه های فارسی وان و اهداف ضد دینی این شبکه، افزود:فیلم‌های فارسی وان بدون آنکه خانواده‌ها و حتی جوانان متوجه شوند در حال تغییر هویت نسل جوان ما است .

این مسوول افزود:ترویج ارزش های نظام اسلامی و انجام فعالیت های فرهنگی تبلیغی به صورت غیر دولتی و غیر سیاسی و به صورت كاملا مردمی از جمله اهداف تشکیل این جمعیت است و بانوی فرهیخته و فعال در عرصه فرهنگ دینی نسبت به وضعیت اجتماعی، فرهنگی و دینی منطقه خود، آگاهی، دلسوزی و حساسیت دارد و با رصد مناسب و انعكاس این اندیشمندی در عمل و آثار خود جریانی در مسیر بهبود موقعیت فرهنگی كشور ایجاد می‌كند.

نیکوبرش، احیا و باز تولید نگرش ارزشی اسلام و شناسایی و اولویت دهی آسیب ها و نیازهای فرهنگ دینی بانوان استان، زمینه سازی جهت هدایت و اثر بخشی بانوان فرهیخته و فعال بومی عرصه فرهنگ دینی، تدبیر در سیمای حضور اجتماعی زنان به ویژه در مقوله عفاف و حجاب، حمایت از ایده ها و تولیدات فكری و فرهنگی فاخر امور بانوان، جلوگیری از موازی كاری و تعامل و هم گرایی فعالیت‌های دینی، به روز شدن و تخصصی كردن مباحث در راستای تقویت جنبش علمی و نرم افزاری  را از جمله اهداف این جمعیت برشمرد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات