ممنوع كردن پوشش كامل در ایرلند

 

نوع مطلب :زن،حجاب و عفاف ،خبر ،

نوشته شده توسط:

در راهبردهای جدید مدارس کاتولیک مقطع متوسطه ایرلند پوشش کامل صورت یا روبنده برای دانش‌آموزان مسلمان ممنوع اعلام شده است.

به نقل از آیریش سنترال، این راهبرد جدید به درخواست چندین مدرسه کاتولیک ایرلند برای تبیین رویکردهای کلی برای اتخاذ رویکرد مناسب نسبت به پیروان سایر ادیان که در این مدارس تحصیل می‌کنند صادر شده است.

این راهبر با عنوان " راهبرد دربرگیری دانش‌آموزان ادیان دیگر در مدارس متوسطه کاتولیک" از این هفته در 450 مدرسه کاتولیک ایرلند اجرایی می‌شود.

الوین مولالی کارشناس دین و فرهنگ مواد اجرایی این راهبرد را برای هیئت مدیریت مدارس کاتولیک در مقطع متوسطه ایرلند تدوین کرده است.

در بخشی از این راهبرد تصریح شده است که دختران مسلمان نمی‌توانند از روبنده یا برقع برای حضور در مدرسه استفاده کنند اما پوشیدن حجاب برای آنها هیچ منعی ندارد. همچنین پسران سیک نیز مجاز به استفاده از دستاری هستند که در دین آنها توصیه شده است.

این راهبرد همچنین تأکید کرده است که مادران این دانش‌آموزان نیز در جلسات اولیا و مربیان باید بدون  پوشش کامل صورت حاضر شوند.

راهبرد مدارس متوسطه کاتولیک ایرلند با آموزش معارف هرکدام از ادیان برای پیروان آن مخالفت کرده اما یادآور شده است که اگر تعداد دانش آموزان از یک دین قابل توجه بود مدرسه از یک آموزگار تعالیم دینی برای ارائه این آموزشهای ویژه دعوت به‌عمل می‌آورد.

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic