نخستین نشست بانوان فرهیخته وفعال عرصه فرهنگ دینی آذربایجان شرقی

 

نوع مطلب :خبر ،

نوشته شده توسط:

رئیس گروه برنامه ریزی بانوان  سازمان تبلغات اسلامی  در نخستین نشست بانوان فرهیخته در  تبریز شركت كرد.وبا تشریح اهداف و ضرورت این جمعیت گفت:با تشكیل این جمعیت  وارائه طرح‌های درست و مناسب در كاهش مشكلات و آسیب‌ها همچنین تقویت بنیاد دینی و فرهنگی زنان  آذربایجان شرقی خواهیم بود.

این نشست  در روز سه شنبه 23 شهریور در تبریز برگزار شد.فرزانه نیكوبرش در این نشست  گفت:این نشست باعث می‌شود بانوان هر استان با  توجه به آداب و رسوم مذهبی و دینی مناطق خاص خود و شناسایی اسیب ها و مشكلات موجود زنان جامعه با تامل و تفكر و ارائه طرح ها با پشتوانه فكری در توسعه فرهنگ دینی جامعه خود گام مثبتی بردارند.

رئیس گروه برنامه ریزی بانوان  سازمان تبلغات اسلامی هدف از برگزاری نخستین نشست زنان فرهیخته در  تبریز را،‌ بررسی نحوه  حضور بانوان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و دینی در مشاغل مختلف دانست و افزود‌: ایجاد همبستگی و هماهنگی به منظور گسترش فعالیت‌های بانوان فرهیخته در عرصه‌های مذهبی از دیگر اهداف این نشست است.
نیكوبرش افزود: احیا و بازتولید نگرش‌‌ ارزشی اسلام و ارائه الگوهای مناسب از هویت زن مسلمان از رویكردهای این نشست است؛‌ در واقع با ارائه این الگوها می‌توان در مقابل الگوهای نامناسبی كه از جوانان ارائه می‌شود،‌ مقابله كرد.
وی با بیان اینکه ارائه طرح‌های درست و مناسب در كاهش مشكلات و آسیب‌ها همچنین تقویت بنیاد دینی و فرهنگی جامعه بسیار مؤثر است تصریح كرد:‌ زن مسلمان می‌تواند با حفظ ارزش‌های ناب اسلامی و استفاده از الگوهای برتری همچون حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) و حضرت زینب (سلام‌الله علیها) و مادران ائمه معصوم (علیهم‌السلام) در صحنه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، تربیتی حضور یابد.

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic