رونمایی از اولین قرآن لمسی دیجیتالی در کشور

 

نوع مطلب :خبر ،

نوشته شده توسط:

قرآن دیجیتالی تمام لمسی برای اولین بار توسط یک شرکت ایرانی تولید شد که این محصول تا دو هفته آینده رونمایی خواهد شد و علاوه بر فروش آن در داخل کشور به قیمت 80 هزار تومان صادرات آن به کشورهای مختلف از جمله ترکیه، بحرین و عراق آغاز می شود.

این نمونه قرآن دیجیتالی با قابلیت صفحه تمام لمسی مانند یک تبلت PC عمل کرده و دارای صفحه نمایشگر بزرگ 3/4 اینچی است که امکان ورق زدن صفحات قرآن را با تماس دست با این صفحه نمایشگر فراهم می کند.

ترتیل قرآن کریم همراه با متن عربی، تفسیر کل قرآن، امکان جستجوی کلمه بر حسب مصحف و یا تایپ کلمه و جستجو در آیات، ترجمه ها و تفاسیر و نیز امکان برنامه ریزی روزانه برای حفظ قرآن از جمله ویژگیهای این قرآن دیجیتالی است.

سعید نخعی مدیر سازنده قرآن دیجیتالی لمسی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه به زودی اختراع این دستگاه به عنوان نمونه منحصر بفرد ثبت می شود گفت: قرآن لمسی دیجیتالی از ماه رمضان با قیمت حدود 80 هزار تومان در نمایشگاه قرآن عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه این نمونه قرآن دیجیتالی با توجه به صفحه نمایشگر بزرگ خود دارای امکاناتی چون GPS برای مکان یابی، تعیین اوقات شرعی، جهت یاب قبله و فناوری ارسال صدا از طریق فرستنده FM رادیو است اضافه کرد: فناوری تلویزیون دیجیتال (DVB-T) روی این سیستم نیز به زودی پیاده سازی می شود تا امکان پخش برنامه های تلویزیونی از طریق آن ممکن شود.

مدیرعامل شرکت ابرا تهران گفت: هم اکنون سفارشات مختلفی برای صادرات این قرآن دیجیتالی از کشورهای مختلفی چون ترکیه، بحرین و عراق دریافت کردیم و با وجود شناخت از بازارهای مختلف جهانی، صادرات این فناوری را به کشورهای اروپایی نیز در دستور کار داریم.

وی گفت: قابلیت صفحه تمام لمسی قرآن دیجیتالی، امکان ورق زدن صفحات قرآن و دریافت فهرست کامل تمامی آیات و سوره ها را به کاربر می دهد. همچنین با وجودی که در بسیاری از کشورها تعیین اوقات شرعی و تشخیص قبله به راحتی ممکن نیست این فناوری بسیار قابل استفاده خواهد بود.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic