بازی رایانه ای دژ آسمانی

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،خبر ،

نوشته شده توسط:

اولین بازی رایانه ای آنلاین ایرانی با نام "آسمان دژ" با حضور سازندگان و عوامل تولید آن در محل بنیاد بازی های رایانه ای رونمایی شد.   

مدیر بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از بازی رایانه ای " آسمان دژ" اظهار داشت: امروزه بازی‌های آنلاین از طرفداران انبوهی دردنیا برخوردارند به ‌طوری که 70 هزارنفر بازی " ترآوین" را درسال انجام می‌دهند از این رو باید به این نوع بازی‌ها که در دنیا طرفدار دارد توجه کرد.

"بهروز مینایی" با اشاره به وجود نزدیک به 10 میلیون نفر بازیگر بازی های رایانه های در ایران افزود: تعداد اندکی از این 10 میلیون نفر، بازی‌ساز هستند و تلاش ما بر این اصل استوار شده که قشر جوان را از بازیگری بازی‌های یارانه‌ای به بازی‌سازی سوق دهیم.

وی در مورد موضوع بازی "آسمان دژ" توضیح داد: داستان این بازی، زندگی 800 سال آینده را ترسیم کرده که درآن دیگرمنظومه شمسی جایگاه قبلی خود را ندارد و مردم درصدد استقرار و زندگی دیگری درمنظومه جدید هستند و داستان این بازی به نوعی یادآور آیه های 8 و 9 سوره‌ی "جن" قرآن کریم است.

به اعتقاد مینایی، بازی" آسمان دژ" که تست‌های متعددی بر روی آن صورت گرفته، از گرافیک بسیار بالایی برخوردار است ومی‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن در ایران وجهان داشته باشد که دست اندرکاران این بازی امید بسیاری دارند که جای بازی خارجی "تراوین" را بگیرد.

مینایی با اشاره به مشکل کپی رایت در ایران تصریح کرد: همین مشکل در کشور چین نیز وجود داشت اما آنها با یک کار اصولی این مشکل را بر طرف کردند و درحال حاضر خود یکی از بزرگترین سازندگان بازی در دنیا هستند.

به گفته وی تا سال 2012 رشد 17 درصدی‌ در زمینه بازی های آنلاین رایانه ای به وقوع خواهد پیوست.

مینایی مدیربنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای درباره ساخت بازی‌ ازروی فیلم‌های سینمایی گفت: دراین مورد با معاونت سینمایی صحبت‌هایی صورت گرفته است و درباره ساخت بازی فیلم "ملک سلیمان" نیز به نتایجی رسیده ایم و قصد داریم تا در صورت امکان فیلم‌هایی که به صورت ویژه ساخته می شود همراه با آن بازی آن نیز ساخته شود که در این زمینه بازی "قلب سیمرغ" همزمان با انیمیشن قلب سیمرغ درحال ساخت است.

مینایی درباره ساخت بازی رایانه ای فیلم "به رنگ اغوان" و "ال" نیز گفت: پیشنهادی برای ساخت بازی های این دو اثر سینمایی نیز ارائه شده است.

درادامه این نشست "فرزاد ملک‌آرا" مدیر طرح "آسمان دژ" گفت: این بازی 100 درصد ایرانی است و معتقدیم می‌تواند جایگاه ما را دردنیا دراین زمینه ارتقا دهد همچنین اینگونه آثارمی‌تواند منبع ارز ‌آوری خوبی برای کشورمان باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید بازارایران را به واسطه رقابت سالم از تولیدکنندگان خارجی پس بگیریم و در این زمینه با ساخت بازی های خوب جایگاه مناسبی به دست آوریم.

مدیر پروژه بازی یارانه‌ای "آسمان دژ" یادآور شد: از آذر 88 تست این بازی را آغاز کردیم و با جذب سه‌هزار کاربر در مدت هفت‌ماه بدون وقفه سرویس‌دهی داشتیم و از یکم تیرماه سرور اصلی پروژه آغاز به کار کرد و قول می‌دهم برای سال آینده جزو 10 بازی آن‌لاین جهان باشد چراکه ما سعی کردیم ضمن استفاده از شاخصه‌های ایرانی، اما بازی صرفا برای بچه‌های ایرانی نباشد و همه ملیت ها بتوانند از آن استفاده کنند.

وی یادآور شد: همچنین برای اولین‌بار روشندلان هم می‌توانند مخاطب این بازی باشند و بازی به نوعی طراحی شده که افراد نابینا هم توانایی استفاده از آن را داشته باشند.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات