دفاع از متفاوت بودن زن و مرد

 

نوع مطلب :زن،حجاب و عفاف ،اجتماعی و خانواده ،مقالات ،جشنواره وهمایش ،

نوشته شده توسط:

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه رسانه های غربی با ارائه روشهایی سعی در تضعیف جایگاه خانواده و شخصیت زن مسلمان دارند افزود: رسانه باید از حق  زن  در متفاوت بودن با مردم دفاع کند.

 

حسن رحیم پور ازغدی استاد دانشگاه و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دومین روز نشست زنان اندیشمند جهان اسلام ضمن اشاره به اینکه توجه نکردن به فرصت رسانه در عصر حاضر ضعف به شمار می رود افزود: جدا از آسیب هایی که از طریق رسانه های غربی گریبان گیر خانواده های اسلامی شده است، فقدان آشنایی و تسلط کافی و مهارت استفاده از وسایل ارتباط جمعی نیز در این امر بی تاثیر نیست .

وی با بیان اینکه رسانه های اسلامی با کپی برداری از عملکرد و کارکرد رسانه های غربی به ترویج فرهنگ غربی در جوامع اسلامی می پردازند افزود: اشاره به چند پروژه و شیوه که از سوی رسانه های غربی در جوامع اسلامی ترویج می شود ضروری است . 

 وی رو در رویی زنان با زنان ، زنان با مردان و شبیه سازی و یکسان سازی زنان و مردان را از جمله ی این روشها  دانست و گفت : اصالت دادن به مسابقه رقابتی زنان با زنان که در آن زن با استفاده از جاذبه های زنانه خود در دلربایی از مردان از زنان دیگر سبقت می گیرد و در مقوله ی بعدی در رقابت با مردان محیط خانواده و  جامعه را به کارزاری از جنگ و رقابت تبدیل می سازد.

ازغدی ادامه داد: در رسانه های غربی زن با ارائه صفات زنانه و کرامات اخلاقی دیده نمی شود و آنچه مشهود است برجسته سازی او از نظر عنصر جنسیتی است .

وی با بیان اینکه رسانه ها ی غربی علی رغم تبلیغات خود زن را به حاشیه برده و مرد را به متن هدایت می کند تصریح کرد: در پروژه ی یکسان سازی انسانها باز هم برتری اصالت بر جنسیت مرد بوده و زن با روشهای مردانه به مرد تشبیه می شود.

عضو شورای انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه در اسلام برتری در تقوا و کرامات انسانی است افزود: رسانه های غربی با بومی سازی مفاهیم اصلی و تبدیل کردن آن به مسائل ساده و پیش پا افتاده،  رفاقت این دو جنس  را به مسابقه زن و مرد تبدیل می كند  

وی به دیگر پروژه ی رسانه های غربی در جهان امروز اشاره كرد و گفت : آنها به دنبال جدا كردن زن از هویت و شخصیت انسانی او هستند و در این میان وجود خشونت را در او ارزش می دادند.

وی در ادامه گفت : هدف قرار دادن هویت زن یكی دیگر از پروژه های این رسانه هاست كه در آن سعی می كنند با تبدیل مفهوم عشق و اتحاد به قرار داد كاری و تبدیل روابط عاطفی زن و مرد به یك رابطه ی خشك اداری و اقتصادی و همچنین تبدیل عشق و عاطفه به دلار  و سكس خدمت را به شكل خیانت جلوه داد و خیانت را به مانند خدمت نمایان كند.

رحیم پورازغدی ارائه تعریف نادرست از فرادستی و فرودستی را پروژه ی دیگر رسانه های غربی دانست و گفت : رسانه های غربی با ارائه تعریف نادرستی از تقسیم كار و انعطاف پذیری زن در برابر مرد و خانواده آن را به معنی ذلت و خواری او شمرده و او را به سمت بهره بردن و سود جویی از موقعیت خود در خانواده سوق می دهد كه حاصل آن چیزی جزء افزایش آمار و خشونت و از هم پاشیدگی خانواده ها نیست .

وی  با بیان اینكه غرب با ارائه تعریف خاص خود خانواده را در عصر معاصر به خانواده مدرن و سنتی تقسیم می كند افزود: خانواده ی اسلامی در این تقسیم بندی از دیدگاه آنها جایی نداشته و آن را در حاشیه قرار می دهند.

وی افزود: بر خانواده اسلامی  هدف و روش انسانی و ضوابط اخلاقی حاكم است ، در صورتی كه در نظام سكولاری از طریق رسانه های غربی ترویج خانواده به عنوان منبع سود و لذت بیان می شود.

وی با مخاطب قرار دادن حضار و زنان اندیشمند گفت : اگر شما زنان اسلامی تلاش نكنید و رسانه های ما همت نكنند همان بلایی كه بر سر خانواده ها در غرب آمده است گریبان گیر خانواده های ما خواهد شد.

 

وی افزود : عادی سازی مفهوم فحشاء و ترویج زندگی منهای حیات اخروی و تبدیل كردن عفت به عقب ماندگی از دیگر مسائلی است كه در رسانه های غربی تبلیغ  می شود. وی در ادامه گفت : رسانه های غربی با ترویج خانواده به شکل دموکراتیک و استکباری دو قطبی شدن نظام خانواده در جوامع غربی را مورد نظر قرار می دهند. 

رحیم پور ازغدی با اشاره به این که خانواده دموکراتیک واستکباری هر دو مورد طرد اسلام می باشد افزود: خانواده دموکراتیک به سرعت از هم می پاشد و در خانواده استکباری نیز خانواده بر اساس میل طاغوت چه زن و چه مرد  اداره شده و نوعی بی ضابطه ای و بی علاقگی بر آن حاکم می شود.

وی با بیان  اینکه رسانه های غربی با دانش و هنر خود زن را به منصه ی ظهور می رساند افزود:چیزی که در رسانه های غربی برای نشان دادن شخصیت زن نشان داده می شود توسط دانش و هنرگردانندگان رسانه  هاست . و چیزی به عنوان شرف و هویت زن در آن دیده نمی شود. و رسانه های جهان اسلام باید به آن همت گمارند. 

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه رسانه های امروز دنیا خلاء هنر و اندیشه را با سکس پر می کنند در خصوص ارائه جلوه ی درستی از عشق در رسانه ها گفت : در برخی از ادیان عشق تابوست اما در اسلام این گونه نیست و به عشق به عنوان وسیله ای برای تکامل شخصیت و هویت افراد نگاه  می شود. 

وی درر خصوص ویزگی های عشقی که مورد قبول اسلام است و رسانه های جهان اسلام باید آن را ترویج کنند گفت : در اسلام عشق انسان به انسان یک امر پست و فرومایه نیست بلکه با دارا بودن شرط انسانی و اخلاقی می تواند  انسان را در جهت کمال هدایت سازد و در این میان زن و مرد ذهن و قلب خود را همواره با عشق بزرگتری به نام حب الله مملو می سازند. 

رحیم پور ازغدی انفجار جنسیتی را از دیگر امراضی دانست که رسانه های غربی به آن دچار شده اند و تصریح کرد : رسانه های غربی دچار انفجار جنسیت شده اند و با ترویج شهوت سعی می کنند میل جنسی را در جوانان ایجاد کنند در حالی که اسلام با ارائه ی راهکار مناسبی به نام ازدواج سعی در هدایت میل جنسی افراد در روش درستی دارد. 

وی با بیان اینکه رسانه بدون اشاره به مفهوم عشق کارکرد ندارد افزود : ما در اسلام طرفدار حذف کامل عشق از رسانه نستیم اما منتقد نمایش عشق به صورت رسانه های غربی در جهان می باشیم 

   وی گفت : چیزی که در رسانه های غربی نشان داده می شود به حاشیه بردن عشق و نمایش سکس رسانه ای است ازغدی ادامه داد: هنر رسانه های مدرن نمایش اتاق خواب  به عنوان صحنه ی اصلی فیلم ها ی هالیودی و تبدیل حریم خصوصی افراد  به حریم عمومی است و این در حالی است که مدام از حفظ حقوق خصوصی افرا د دم می زنند.

 وی گفت: در رسانه های اسلامی  شخصیت و هویت زن باید در معرض دید افراد قرار گیردُ نه جسم وجاذبه های ظاهری او که اغلب به عنوان سوژه ی اصلی در رسانه های غربی نمایش داده می شود.

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات