آموزش بهترین راه تثبیت جایگاه زنان

 

نوع مطلب :زن،حجاب و عفاف ،اجتماعی و خانواده ،جشنواره وهمایش ،خبر ،

نوشته شده توسط:

مذهب شناس آمریکایی با اشاره به این که زنان خودشان باید زمینه ارتقای شان را در عرصه های مختلف اجتماعی فراهم کنند گفت: آموزش و تحصیلات بهترین راه زنان برای رسیدن به جایگاه واقعی و تثبیت و ارتقا آن در بخش های مختلف است .


خانم کنستانس کارتر در حاشیه اجلاس بین المللی شبکه زنان دانشمند جهان اسلام گفت: زنان نباید از آموختن و کسب مدارج عالی باز بمانند و زنان عالم و اندیشمند می توانند در استیفای حقوق خود گام‌های موثری بردارند.

وی تصریح کرد زنان نباید از چیزی بترسند، نباید نگران بلند شدن صدایشان در جوامع مختلف باشند، زیرا زنان و مردان با هم برابر هستند و تنها ملاک برتری انسانها بر یکدیگر تقوی است.

کارتر با اشاره به برگزاری اجلاس بین المللی زنان دانشمند جهان اسلام گفت: در این اجلاس صدای زنان بویژه زنان مسلمان شنیده می شود و باید نتایج این اجلاس کمک موثری برای ارتقا زنان در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و تمام حوزه های اجتماعی باشد.

این مذهب شناس و روانشناس ادامه داد: مسئولیت زنان در جهان امروز بیش از هر زمان دیگری بوده و زنان بخصوص زنان مسلمان باید مسئولیت و هدایت برنامه های مرتبط با خود را به دست گرفته و زیرساخت های لازم را برای رشد فراهم کنند.

کارتر در ادامه به ادای فرایض دینی از جمله نماز پرداخت و گفت: نماز زنان را از قرار گرفتن در مسیرهای اشتباه باز داشته و ضمن حفاظت ما در برابر شرها و بدیها، در تحکیم گامهایمان موثر است .

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic