دیوار واقعی

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

روزنامه جوان در گزارشی با عنوان «روحانی: دیگران رأی بیاورند در پیاده‌روها دیوار می‌کشند» نوشت: «روحانی دیروز صدا و اظهار خود را به «اوج» رساند. این نكته را چندصد مخاطب او در یك سالن ورزشی در همدان به خوبی فهمیدند و بی‌بی‌سی هم تأیید كرد: «روحانی روش تبلیغاتی خود را تغییر داد.»

بلافاصله در شبكه‌های اجتماعی نوشتند كه این یك برنامه از پیش نوشته شده برای روحانی است كه در یك ستاد مخفی برای او تنظیم شده است و قرار است روحانی مرحله به مرحله با بیان اتهاماتی كه فرصت پاسخگویی به آن نباشد، مردم را از رقیب‌های انتخاباتی‌اش بترساند. اما به نظر می‌رسید ترس اصلی در دل گوینده این سخنان است كه گویی از چیزی مثلاً افول رأی یا افشاگری‌ها در مناظره اقتصادی پیش‌رو كاملاً نگران شده است و این «اوج»گیری صدا حكایت از ترس «عمیق» دارد.

روحانی در آن سوله ورزشی موج اول این اوج‌گیری را به زعم خود این گونه به حركت در آورد: «اگر شما جوانان در خانه بنشینید، بدانید كه در پیاده‌روهای ما هم دیوار خواهد بود، شما آنها را نمی‌شناسید. من آنها را می‌شناسم. آنها روزی در جلسه‌ای تصمیم گرفتند كه در تهران و در پیاده‌رو دیوار بكشند. آنها می‌خواستند، پیاده‌رو زنانه و مردانه ایجاد كنند.»

این سخنان روحانی ابتدا با واكنش‌هایی از سوی شخصیت‌ها رو‌به‌رو شد و آنها با نخ‌نما توصیف كردن این ادعا نوشتند كه «دیوار واقعی بین وزرای اشرافی و كاسب دولت یازدهم و سفره خالی توده مردم است» اما واكنش‌ اصلی در میان مردم، تولید انبوهی از لطیفه‌ها درباره این سخن بود. هرچند برخی نیز از اینكه رئیس‌جمهور مستقرشان ادعایی می‌كند كه مجبور است بگوید «شما آنها را نمی‌شناسید، من می‌شناسم» درباره سلامت و صداقت این‌گونه سخن گفتن ابراز نگرانی كردند.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic