سلام بر امام مهربانی

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مناسبت ها ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

  

یدر روزگاری که دنیا از انسان‌ها به تنگ آمده، از قدرت طلبی برخاسته از جهلشان دست به دامن ستارگان و آسمان‌ها شده، در شرایطی که قلب‌ها دیگر همدیگر را نمی‌شناسند و معیار انسانیت تغییر کرده، تو امیدی، آروزیی و مرجعی برای درد دل دلتنگان

خوب می‌دانی که زورگویی‌ها از جنگ‌های جهانی و سطوح حکومتی به خیابان‌ها، خانه‌ها و حتی قلب‌ها نیز رسوخ کرده و چون چتری سهمگین بر زندگانی بسیاری از مردمان سایه افکنده.

زمانه‌ای است که انسان‌ها از خون یکدگر جام‌ها پر می‌کنند و اسمش را دفاع از منافع ملی می‌نامند. دنیایی است که مجوز زندگی، کار و امرار معاش افراد از دست عده‌ای معدود صادر می‌شود و این غربتی است که یک یک ما در آن به دام افتاده‌ایم. ای غریب الغربا!

چه کودکان و زنان و مردانی که پس از ستم‌های مستبدان، شکنجه‌های روحی و جسمی و کشته شدن غرورشان در زیر بار ظلم دیگران، همچون جنازه‌هایی شبیه به هم شدند و سر به زیر منتظر مرگ مانده‌اند.

چه بسیارند دردمندانی که از بی لطفی هم جنسانشان دست به ذلت‌بار ترین اعمال زدند و با دلایل دیکته شده آن اعمال را تنها به جبر نسبت داده‌اند.

چه بسیارند انسان‌هایی که همواره در پی کوچکترین بهانه‌اند تا خدمت کنند به همنوعانشان و در مقابل هستند افرادی که با کمترین دلیل می‌کشند و می‌برند و می‌درند... می بینی که چه غربت ناگواری است؟

می‌دانم که طعم ظلم مستبدان را چشیده‌ای و می‌دانی که تن به چه خفتی می‌دهند تا دیگران را با خود همراه کنند... می‌دانم که می‌دانی چه عاقبتی در انتظار این افراد است و صبر تو بود که این را به ما نیز آموخت.

اما ظرفیت کم و بی‌طاقتی ما کجا و اقیانوس صبر تو کجا!!! تنها جرعه‌ای، قطره‌ای از این اقیانوس را برای لحظه‌های ناگوار ما کنار بگذار و ببخش این پاکی را بر کوچکی دل ما...

تو رضایی و محبت از توست، بزرگوارانه می‌طلبی شیفتگانت را و چه بسیار افرادی که حتی به ظاهر قهرند با حرم امنت... ای میزبان و ای امام بزرگوار، من را، مارا و همه عاشقانت را نیز بطلبد به خدمت خویش...

این نوای استغاثه ما است به درگاهت تا بیش از پیش کرامت خود را نصیبمان کنی. شما که بزرگواری و بنده می‌نوازی، بر ما هم جاری کن زلال مهربانی ات را و برسان دستان خسته مارا به سرشمه محبتت.

ای دوست و ای امامی که حرمت امن است برای مهمانان، می‌بینی که چگونه از سراسر جهان به زیارتت می‌شتابند و موجی عظیم از بندگان مختلف خدا مهمانت می‌شوند...

به همین اندازه و چه بسا هزاران برابر این افراد هستند عاشقانی که تنهایی، بیماری، نا توانی و نداری محرومشان کرده از دیدار خانه امنت.

آنها را نیز بطلب و برای شبی هم شده در حرمت پناه ده. می‌گویند تو ضامن آهویی و ضمانت کرده‌ای این بنده خدا را، ما نیز بنده‌ای از بندگان خداییم، مقدار ارزشمان را ببخش به بزرگیت و به حق مهربانی بی مثالت.

بسیارند کسانی که نمی‌شناسند مسیر خانه تان را، اما به حرمت آبرومندترین بندگان خدا که تو سرآمدشان هستی، طالب رحمت و عزت‌اند.

من را ، مارا، همه عاشقانت را و همه مستاصلین این زمانه را همراه کن با شکیبایی و مهربانی خود، تو زنده کن دل‌های خسته من را، ما را و همه انسان‌ها بی پناه را....

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic