راهكار های یافتن آرامش

 

نوع مطلب :فرهنگی ،اجتماعی و خانواده ،مقالات ،

نوشته شده توسط:

از قدیم نیز گفته اند که عقل سالم در بدن سالم است. به واقع اگر افراد به مسائل روحی و روانی خود توجه نکنند بسیار امکان دارد وجود استرس و اضطراب و عدم تعادل روحی در آنها به بروز بیماری های وخیم جسمانی بینجامد. به عبارت دیگر، آرامش بیشترین تأثیر را در سلامت جسمانی و جلوگیری از بروز سکته های ناگهانی دارد.

الا و افسردگی از جمله بیماریهایی است که با روزه‌ گرفتن می‌ توان عوارض و پیامدهای آن را به میزان قابل توجهی تحت کنترل قرار داد.

شما چه فکر می کنید، آیا صرف استفاده از قرص های مسکن و آرامش بخش می تواند برایمان آرامش به ارمغان آورد؟ یا اینکه راه های بهتر و طبیعی تر و بدون عوارضی هم جهت دستیابی به آرامش وجود دارد؟ اما چگونه می توان در این ضیافت الهی به نعمت بزرگ آرامش دست یافت؟

دروغ نگویید

نظم و ترتیب استرس شما را کاهش می دهد و آرامش را به شما هدیه می کند. ماه رمضان بهترین فرصت برای منظم شدن است

دروغگویی رفتار ناشایستی است كه مشكلات زیادی برای خود شخص دروغگو و اطرافیان او به دنبال می آورد. حال که روزه دار هستید بهترین فرصت است تا کاری را که موجب آزار دیگران و خودتان می شود انجام ندهید. موجب آزار دیگران می شود چون آنها را گمراه کرده اید و با گفتن دروغ از خودتان سلب آرامش کرده اید. یادتان باشد، همه ما دوست داریم در زندگی اطرافیان با ما صادقانه رفتار کنند و متقابلا نیز ما هم صادقانه رفتار کنیم. شاید دروغ گفتن خیلی ساده باشد اما وارونه کردن حقیقت هرچند خوب یا بد هیچ چیز را بهبود نمی بخشد بلکه فقط آرامش شما را به راحتی تخریب می کند.

لطفا بخندید

خنده خلق و خو را بهبود می بخشد، موجب کاهش تنش و آرامش می شود و محیطی مثبت ایجاد می کند. خنده منحصر به فرد است و موجب افزایش اندورفین و کاهش میزان ترشح  هورمون استرس در بدن می شود. خنده هم برای شما هم اطرافیانتان مفید است. پس در این ماه علاوه بر روزه داری، تصمیم بگیرید که با دیگران با خوشرویی برخورد کنید و بخندید تا دنیا به روی شما بخندد.

آرامش با نگاه محبت آمیز

تمرین های روحی برای افزایش لحظات توأم با آرامش ضروری است. باید به خویشتن، به چیزی که به آن می اندیشیم، به کاری که انجام می دهیم و همچنین به دنیا، صداها و حتی سکوتی که اطراف ما را احاطه کرده است بیشتر توجه کنیم. فراموش نکنیم آرامش، خیلی ساده به معنای داشتن نگاهی خنثی و محبت آمیز به خود، به دیگری و به دنیاست.

امروز را، عصبانی نشوید

عصبانیت یکی از ابتدایی ترین غرایز انسان است. اصولا از زمانی که پایمان را از غار بیرون گذاشتیم و شکارمان را به دست قبیله مقابل دیدیم تا همین امروز که در ترافیک گیر می کنیم و چند نفری هم راه را بند می آورند حالت عصبانیت در ما فرقی نکرده است. عصبانی شدن یکی از احساساتی است که نمی توان از انسان جدایش کرد. اما بروز این احساس قوی می تواند اثرات منفی برای سلامتی داشته باشد. حال که روزه هستیم و تصمیم گرفته ایم از افطار تا  سحر چیزی نخوریم، پس بهتر است تصمیم بگیریم از در همین زمان سخن نا مربوطی هم از دهانمان خارج نشود.

 

خنده خلق و خو را بهبود می بخشد، موجب کاهش تنش و آرامش می شود و محیطی مثبت ایجاد می کند. پس در این ماه علاوه بر روزه داری، تصمیم بگیرید که با دیگران با خوشرویی برخورد کنید و بخندید تا دنیا به روی شما بخندد

بعضی از آدم ها وقتی عصبانی می شوند، بدون اینکه عواقب آن را در نظر بگیرند تمرکز خود را از دست می دهند و دست به کارهایی می زنند که خودشان هم بعدها باور نمی کنند که چنین اعمالی را انجام داده باشند. کنترل خشم کمک می کند تا شما آرامش تان را حفظ کنید و سلامت تان در معرض خطر قرار نگیرد و دیگران هم در امان باشد.

منظم شوید

نظم و ترتیب استرس شما را کاهش می دهد و آرامش را به شما هدیه می کند. ماه رمضان بهترین فرصت برای منظم شدن است. خدا برایتان یک برنامه روزانه فوق العاده داده است. شما در این ماه می توانید از بعد از سحری در بهترین زمان روز، کارهای تان را شروع کنید و با تمرکز بهتر به تک تک آنها بپردازید.

تنها یک دقیقه برای خود

می گویند فکر و جسم با هم در ارتباط هستند. تصمیم بگیرید به مدت یک ماه از دیگران بهترین تصویر را در ذهن تان بسازید همچنین خود را در محیطی پر از آرامش تصورکنید. تنها یک دقیقه زمان می برد اما همین یک دقیقه می تواند آرامشی را که می خواهید به شما بدهد. این روزها فرصت فراهم است چرا که مثلا خانم خانه کمتر در آشپزخانه است و می تواند اوقات بیشتری را به خود اختصاص دهد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات