قدر شناسی در خانواده

 

نوشته شده توسط:

نشاط در خانواده آنقدر نقش مهمی دارد که کمتر کسی می تواند آن را انکار کند. نشاط می تواند کودکانی سالم پرورش دهد. اگر به دنبال راه کار هایی هستید که شادی را به خانواده تزریق کنید، امروز وقتش هست.

قدر آنچه را که دارید بدانید. همین امروز چشم هایتان را ببندید و در تخیل خود فرض کنید کسی را که بسیار دوستش دارید از دست داده اید. چه حالی پیدا می کنید؟ حال چشم ها را باز کنید آن عزیز را در زندگی خود می یابید. فرض کنید مرده بود اما به زندگی با شما بازگشت. آیا نباید شاکر باشید و قدرشناس؟ اگر همین امروز دردی در وجود خود حس کنید و به پزشک مراجعه کنید و خدای نکرده! پزشکان بگویند مشکل خونی دارید و هر از چند گاهی باید خونتان عوض شود چه حسی پیدا می کنید؟ حال اگر مدتی بعد اطلاع پیدا کنید که به طور معجزه آسایی مشکل خونی شما رفع شده؟ آیا به سجده نمی افتید و احساس شادی و شعف نمی کنید؟ انرژی نمی گیرید؟ باید حتماً به درد و رنج گرفتار شوید تا قدر سلامتی و آرامش را بدانید و درک کنید و لذت ببرید؟ کم نیستند افرادی که برای درک و شکر نعمت ها، باید آن ها را از دست بدهند.

آیا ما هم باید مرگ و تلخی و رنج های شکننده را از نزدیک لمس کنیم تا قدرشناس نعمت ها و موهبت های فراوانی که بر سر و رویمان  فرو ریخته باشیم؟

بیایید قیمت گنج ها و داشته های امروزمان را دریابیم و شکرگذار باشیم تا فردا با از دست دادن آن ها  نادم و پشیمان نشویم. که پشیمانی نه تنها سودی ندارد، بلکه حسرت و آه و ناله های سرد و در نتیجه افسردگی و غم و اندوه های پایدار به دنبال دارد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات