اضافه کاری کارمندان ممنوع!!

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مقالات ،اجتماعی و خانواده ،

نوشته شده توسط:

  
کارمندان برای حفظ سلامت و روحیه کاری خود باید برخی مواقع از پذیرفتن اضافه کار خودداری کنند. روانشناسان آلمانی می گویند : کارفرمایانی که کارمندان خود را مجبور به کار بیش اندازه می کنند و از استخدام نیروی کار بیشتر خودداری می کنند، در واقع سلامت کارمندان خود را با خطر روبرو می کنند

وی گفت:‌ کارمندانی نیز که این اضافه کاری دایمی را می پذیرند خود را وارد چرخه معیوبی می کنند که براساس آن بیش از توان خود کار می کنند و سلامت خود را به خطر می اندازند.

با این حال روانشناسان آلمانی می گویند: کارمندان در وهله نخست باید مرز مشخصی میان توان خود و کار اضافی که سلامت آن ها را به خطر می اندازد ترسیم کنند و سپس در صورتی که این کار اضافی فراتر از توان و وظایف قانونی آنها است برای حفظ سلامت خود از اجرای آن خودداری کنند.

گام دوم برای این دسته از کارمند توجه به کارهای خارج از ساعت کاری برای مثال پرداختن به زندگی خانوادگی و ورزش است.

آنها باید مد نظر قرار دهند که کار اضافی که از آنها خواسته می شود در زندگی خصوصی آنها اختلال ایجاد خواهد کرد یا خیر.

روانشناسان آلمانی می گویند:‌ گام سوم در واقع نه گفته است که بسیاری افراد از گفتن آن خودداری می کنند زیرا تصور می کنند این نه گفتن منجر به تنبیه شدنشان می شود.

این نگرانی ها اغلب بی پایه و اساس است و تنها راه فایق آمدن بر این نگرانی آزمودن این مسئله است که اگر به کار بیش از اندازه نه بگویند چه اتفاقی می افتد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات