ارادت امام رضا(ع) به خواهر گرامی شان

 

نوع مطلب :فرهنگی ،مناسبت ها ،

نوشته شده توسط:

خادم امام رضا(ع) و یكی از دربانان بهشت رضوی(ع)گفت: حضرت امام رضا(ع) ارادت ویژه‌ای به حضرت معصومه(س) دارد.

 

«حاج محسن ضیائی» در گفت‌وگو با بیان این مطلب خاطره‌‌ای از یکی از خادمان امام رضا از ماجرای شفا یافتن یك دختر خردسال نابینا را در حرم مطهر امام رضا(ع) ذكر كرد.

 

این خادم کهنسال امام رضا(ع) اظهار کرد: من این خاطره را از یكی از مخلص‌ترین خادمان حرم امام رضا(ع) به نام «مرحوم حاج باقر فخلئی» شنیده‌ام و به نقل از ایشان برای شما بازگو می‌كنم.

مرحوم حاج باقر فخلئی نقل می‌كرد كه: «من در حال كشیك بودم كه خانمی آمدند و به من گفتند یك مورد شفا اتفاق افتاده است و دختری كه نابینا بوده، بینایی خود را كاملاً به دست آورده است».

 

«دختر را پیدا كردم و هر سووالی راجع به اینكه اسمت چیست؟ از كجا آمده‌ای و چگونه شفا گرفته‌ای؟ می‌پرسیدیم جوابی نمی‌داد و می‌گفت: باید پدرم باشد تا بگویم، چون امام رضا(ع) چیزی گفته كه باید به پدرم بگویم».

 

حاج محسن ضیائی در ادامه افزود: مرحوم حاج باقر فخلئی به هر ترتیبی كه بود پدر این دختر را از داخل حرم مطهر پیدا می‌كند و ماجرا را برای او بازگو می‌كند.

 

این دربان حرم امام هشتم به نقل از حاج باقر فخلئی ادامه داد: دختر كه پدرش را می‌بیند به او می‌گوید: «من حضرت رضا را در خواب دیدم و به من گفت كه به پدرت بگو این حرف را به خواهر ما (حضرت فاطمه معصومه(س) نزن».

 

مرحوم حاج باقر می گوید ماجرا را از پدر دختر پرس و جو كردیم كه پدر دختر این طور جواب داد: «من و تنها دخترم از رشت آمده بودیم، برای شفا یافتن دخترم به امام رضا(ع) متوسل شدیم».

 

پدر دختر می‌گفت:« 38 شب در مشهد ماندیم و خیلی خسته شده بودیم، از اینكه دخترم شفا نگرفته بود خیلی ناراحت بودم، یك شب به پشت پنجره فولاد رفتم و به امام رضا(ع) گفتم، «یا امام رضا اگر نمی‌خواهی دخترم را شفا بدهی، شفا نده، ولی من شكایت شما را به حضرت معصومه می‌كنم».

 

این حرف را گفتم و رفتم كنار دخترم كه خوابیده بود نشستم، امام رضا(ع) هم به خواب دخترم می‌آید و او را شفا می‌دهد و به او می‌گوید كه به پدرت بگو، این حرف را به خواهر ما نزن».

 

حاج محسن ضیائی در پایان این گفت‌‌وگو یادآور شد: آری امام رضا(ع) ارادت ویژه و خاصی به خواهرشان حضرت فاطمه معصومه(س) دارند.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic