افسردگی ،حاصل زندگی مجردی

 

نوع مطلب :اجتماعی و خانواده ،خبر ،

نوشته شده توسط:

یک روان‌شناس با اشاره به اینکه زندگی مستقل مجردی، سرعت افسردگی را افزایش می‌دهد، توصیه کرد: جوانان از زندگی مستقل مجردی پرهیز کنند.

"عباس عزیزخانی"، در زنجان گفت: در جامعه، افراد میل به زندگی اجتماعی دارند و با زندگی مستقل مجردی این میل کاهش مییابد، لذا میتوان گفت که این سبک از زندگی سرعت افسردگی را افزایش میدهد، زیرا فرد از زندگی اجتماعی دور می‌شود.

وی افزود: در جوامع غربی با توجه به مسایل فرهنگی آنان تنها زندگی کردن منفی نیست، ولی در ایران توصیه می‌شود جوانان از این نوع زندگی دوری کنند.

این روان‌شناس با اشاره به اقبال مردان نسبت به بانوان در خصوص این نوع زندگی، خاطرنشان کرد: دلیل این موضوع، جامعه مردسالارانه در ایران است، لذا با توجه به اینکه تربیت افراد متاثر از جامعه مردسالارانه است، بیشتر مردان اجازه این نوع زندگی را دارند، البته این اجازه مانور دادن در زندگی مستقل برای مردان به صورت غیرمستقیم است و خانواده‏‌ها هیچ‌گاه به صورت مستقیم این موضوع را نمی‌پذیرند.

وی اظهار کرد: برای از بین بردن مردسالاری در جامعه هیچ‌گاه نمیتوان موفق بود و میتوان این موضوع را دور از ذهن دانست، زیرا اگر تمام شرایط برای زنان و مردان یکسان باشد، زنان به دلیل ضعف جسمی خود نسبت به مردان نیازمند دانستن شرایط متفاوت هستند، لذا برای حل این موضوع تاکید می‌شود دستورات اسلام در این زمینه به صورت کامل اجرا شود، زیرا اسلام یک دین کامل است و در دستورات خود تمام جوانب را رعایت کرده ‌و با اجرای آن هیچ‌گاه زنان و مردان ناراضی نخواهند بود.

عزیزخانی در خصوص افزایش خانههای مستقل مجردی در کلان‌شهرها، تصریح کرد: در شهرهای کوچک ‌روابط اجتماعی نزدیک است، در حالی که در کلان‌شهرها افراد خویشاوند با یکدیگر ارتباط ندارند و افراد این سبک زندگی را در کلان شهرها انتخاب میکنند تا در نزد‌ خویشاوندان منفور نباشند.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات