برده‌داری نوین زنان در عربستان

 

نوع مطلب :خبر ،

نوشته شده توسط:

 فعالان حقوق بشر در عربستان، این کشور را به بدرفتاری با زنان متهم و از مقامات عربستانی به دلیل دنبال کردن زنان و به نوعی ردیابی آنها انتقاد کردند.

 عربستان به تازگی سیستم الکترونیکی را طراحی کرده است که در آن اگر زنی بخواهد از کشور خارج شود، به مردی که زن تحت سرپرستی‌اش قرار دارد، پیامکی ارسال خواهد کرد، حتی اگر آنها بخواهند با یکدیگر سفر کنند.

مونا ابوسلیمان، یک پژوهشگر مسائل زنان در عربستان از این ابتکار عمل دولت انتقاد کرد و گفت: این اقدام نشان می‌دهد که مردان تا چه اندازه از استقلال و اتکای زنان به خودشان هراس دارند.

 

وی در ادامه اظهارکرد: در حالی که قصد داریم قدم‌هایی مثبت در زمینه ارتقای سطح زنان در کشور برداریم چنین حوادثی روی می‌دهد و ما شاهد این هستیم که با یک بزرگسال همانند یک کودک رفتار خواهد شد.

 

وی در سخنانش هشدار داد که قرار دادن یک زن تحت کنترل همسرش همان برده‌داری است. زنان در عربستان محدودیت‌های زیادی دارند. آنها بدون اجازه کتبی قادر به کار کردن و یا مسافرت نیستند و در این کشور حتی اجازه رانندگی هم ندارند؛ در حالی که هیچ قانون مشخصی که این کار را منع کند در عربستان وجود ندارد.

 

براساس گزارش پایگاه اینترنتی عربین بیزینس، در عربستان هنوز به نوعی فرهنگ برده‌داری وجود دارد. بسیاری از زنان خارجی که برای کار در منازل به این کشور می‌روند هدف انواع سوءاستفاده‌ها قرار می‌گیرند. اسماء یکی از این زنان است که البته نام او در اینجا به طور کامل آورده نشده است، او می‌گوید که کارفرمایش در ابتدا بسیار با او خوش‌رفتار بوده و دستمزد او را به موقع پرداخت می‌کرده است اما چندی بعد پس از جلب حمایت او و همسرش در ساعاتی که زن و فرزندش در منزل نبوده‌اند به سراغ اسماء می‌رفته و به وی تجاوز می‌کرده است.

 

وی در نهایت پس از چندین ماه تحمل این وضعیت وحشتناک توانست در نیمه‌های یک شب سرد از خانه کار فرمایش بگریزد.

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic