70 درصد مخاطبان قرآنی ،یانوان هستند

 

نوع مطلب :فرهنگی ،خبر ،

نوشته شده توسط:

رییس گروه برنامه‌ریزی بانوان تبلیغات اسلامی گفت: بر اساس آمارها بیش از 70 درصد مخاطبان فعالیت‌های سازمان تبلیغات در زمینه آموزش‌های قرآنی بانوان هستند و این نشان می‌دهد كه می‌توانیم نقش مهمی را برای جهت‌دهی فرهنگی و انتقال ارزش‌ها و الگوهای اسلامی و تحكیم بنیان خانواده برای آنان ایفا كنیم.

فرزانه نیكوبرش با بیان این‌كه بر اساس آمارها بیش از 70 درصد مخاطبان فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه آموزش‌های قرآنی بانوان هستند، افزود: این آمار نشان می‌دهد كه ما می‌توانیم نقش مهمی را برای جهت‌دهی فرهنگی، انتقال ارزش‌های اسلامی، ارائه الگوی اسلامی و مسائل تحكیم بنیان خانواده ایفا كنیم.

وی با بیان این‌كه بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب در رابطه با راه‌اندازی نهضت قرآن‌آموزی در كشور سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت‌های خوبی را انجام داده است، یادآور شد: در این راستا با برگزاری دوره‌های قرآن‌آموزی، تشكیل مؤسسات قرآنی و برنامه‌های مختلف در راستای آموزش قرآن فعالیت كرده‌ایم.

رییس گروه برنامه‌ریزی بانوان تبلیغات اسلامی با اشاره به تشكیل جمعیت بانوان فرهیخته در استان‌ها اظهار کرد: از آذر 88 تلاش برای ایجاد این جمعیت بر اساس دیدگاه و اندیشه‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب در رابطه با فضای فرهنگی فعالیت‌های بانوان و تشكیل جمعیت‌هایی از بانوان آغاز شد.

نیكو برش با بیان این‌كه اساسنامه و آیین‌نامه این جمعیت تدوین شده و قرار است در 31 استان كشور راه‌اندازی شود، یادآور شد: این جمعیت متشكل از بانوان فرهیخته، تاثیرگذار و فعال در حوزه فرهنگ دینی است.

وی تصریح كرد: با راه‌اندازی این جمعیت سرمایه‌های هر استان شناسایی می‌شوند و از بانوان فعال در زمینه فرهنگ دینی هر استان برای عضویت در این جمعیت‌ها استفاده می‌شود.

رییس گروه برنامه‌ریزی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با تأكید بر این‌كه بیش از 2 سال است كه سازمان تبلیغات اسلامی برای ساماندهی بانوان مبلغه برنامه‌ریزی و فعالیت می‌كند، ادامه داد: مبلغانی كه تحصیلات دانشگاهی و یا حوزوی دارند شناسایی شدند و از سال پیش نیز ساماندهی مبلغان سنتی آغاز شده است.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات